
TUI wil het aandeel eigen producten binnen de hotelactiviteiten aanzienlijk vergroten. Tijdens de jaarbijeenkomst van de reisbureaucoöperatie Best-Reisen in Kopenhagen kondigde TUI-topman Sebastian Ebel aan het aandeel eigen TUI-producten stapsgewijs te willen verhogen tot 80 procent.
Nog in het voorjaar van 2025 presenteerde TUI de strategie om zich te ontwikkelen tot een ‘wereldwijd vrijetijdsconcern’. Nu stelt CEO Ebel die koers bij. Uit uitspraken die hij in het weekend deed in Kopenhagen blijkt dat Ebel sterker wil inzetten op eigen TUI-producten en de verkoop daarvan. Daarmee lijkt het doel nu een wereldwijd vrijetijdsconcern te zijn met een duidelijke focus op exclusieve, eigen producten, schrijft het Duitse FVW | Travel Talk.
‘We willen naar 80 procent TUI-producten’, zei Ebel in Kopenhagen, waar hij een reisbeurs opende. Volgens Ebel is de uitbreiding van het eigen productaanbod ook van groot belang voor de samenwerking met de fysieke reisbureaudistributie, omdat daarmee een sterkere differentiatie mogelijk wordt. Dat is zijn onderbouwing voor de nieuwe aanpak, die hij de komende dagen wil bespreken met de raad van commissarissen van TUI Group.
Vorig jaar lag het aandeel TUI-producten binnen de verkoop nog op 45 procent. Dit jaar bedraagt dat 55 procent. Voor volgend jaar mikt TUI op 65 procent, aldus Ebel over het tempo waarin hij de strategie wil uitvoeren.
Aan de nieuwe strategie ligt een fundamentele verandering in de reisdistributie ten grondslag. AI, large language models en nieuwe verkoopkanalen zullen de sector volgens Ebel steeds verder veranderen. In zo’n wereld wordt het moeilijker om klanten aan je te binden met producten die onderling inwisselbaar zijn. ‘We creëren geen klantenbinding met een niet-onderscheidend product, maar met een onderscheidend product’, aldus de TUI-topman.
Naast het product zelf stelt Ebel daarom ook het merk nadrukkelijker centraal. De TUI-smiley en de hotelmerken van TUI moeten klanten houvast bieden en tegelijkertijd helpen om het aanbod duidelijker te onderscheiden van andere producten.
Wie een TUI-product of een TUI-hotel wil boeken, moet dat zowel bij het reisbureau als bij TUI kunnen vinden, zo luidde zijn boodschap.
Ondanks de digitale disruptie ziet Ebel ook in de toekomst een belangrijke rol voor reisbureaus. Advies en klantenbinding worden volgens hem zelfs belangrijker wanneer verkoopkanalen en technologieën zich in hoog tempo blijven ontwikkelen.
Als voorbeeld noemde hij zijn eigen kinderen, die hun reizen bij een reisbureau boeken zodat zij hun tijd aan andere zaken kunnen besteden. Klanten willen de selectie en het boeken van een reis volgens hem soms bewust aan specialisten overlaten. (Foto Best Reisen).
Lees ook:
Interview Arjan Kers: TUI houdt toekomst van distributie tegen het licht
Geef een reactie