
Het vliegverkeer in Griekenland is donderdag getroffen door landelijke stakingen. Onder andere alle binnenlandse- en internationale vluchten zijn getroffen, met uitzondering van noodvluchten.
De stakingen treffen ook de veerdiensten, de spoorwegen en het openbaar vervoer in de grote steden. Daarnaast staken werknemers in de publieke sector en in de gezondheidszorg.
De belangrijkste vakbonden van het land hadden opnieuw opgeroepen tot de werkonderbrekingen. Zo eisen zij een volledig onderzoek naar het ernstige treinongeluk waarbij ruim twee weken geleden 57 mensen om het leven kwamen.
Het lopende onderzoek naar de frontale botsing tussen een passagierstrein en een goederentrein brengt enorme misstanden bij het spoor aan het licht. Zo was de stationschef die de passagierstrein op het verkeerde spoor stuurde aantoonbaar volledig overspannen op zijn post.
Bovendien functioneerden de technische veiligheidssystemen al jaren niet of slechts gedeeltelijk. De unanieme mening is dat alle regeringen van de afgelopen 20 jaar volledig hebben gefaald op het gebied van de spoorwegen.
Uiterlijk eind juli vinden in Griekenland parlementsverkiezingen plaats. Oppositiepartijen mobiliseren hun aanhang om de conservatieve regering onder druk te zetten. (Foto Shutterstock).