
The Travel Company heeft zijn nieuwe reisbureauconcept gelanceerd, waarbij ZRA’s een eigen winkel hebben en daarbij volledig worden ontzorgd door de franchise-organisatie. De primeur is voor Astrid en Judith Roorda in Burgum in Friesland.
Onder de vlag van The Travel Company hebben zij hun reisbureau deze week officieel geopend. Sinds begin oktober draaiden zij een pilot met hun winkel.
Het nieuwe reisbureauconcept van The Travel Company is in nauwe samenwerking met Astrid en Judith tot stand gekomen. Zij hebben niet alleen inbreng gehad in het frisse concept van de winkel, maar hebben ook meegedacht over de praktische uitwerking van de inrichting, zegt het bedrijf.
Judith en Astrid hebben een ruime ervaring in de reiswereld. Zij werkten voorheen als reisadviseurs bij D-reizen Burgum, dat in 2019 nog door TravMagazine werd uitgeroepen tot Beste Reisbureau van Friesland.
Na het faillissement van D-reizen moest de winkel zijn deuren sluiten.
‘Wij zijn bijzonder trots op het eindresultaat, maar ook dankbaar voor de kans en de ondersteuning die wij vanuit de organisatie hebben mogen ontvangen’, zegt het duo.
‘Toen onze vroegere baas Don Kaspers zijn geloof en vertrouwen in ons had uitgesproken, durfden wij de stap te maken en zijn wij nu zelf de baas over onze eigen winkel. Wij kennen de markt hier als geen ander en weten dan ook dat er voor ons voldoende potentie is. Nu The Travel Company ons helemaal ondersteunt op het administratieve vlak, kunnen wij ons volledig richten op de verkoop en de service naar de klant.’
Helpen
Don Kaspers, die samen met Martine de Knoop sinds kort de directie van The Travel Club en The Travel Company vormt, had de komst van de nieuwe reisbureauformule recent in een interview met TravMagazine al aangekondigd.
‘Dit is natuurlijk een ultiem concept. ZRA’s met een eigen winkel, waarbij de franchise-organisatie ze volledig ontzorgt. Niet alleen operationeel, maar ook financieel helpen wij deze ondernemers op te starten’, zegt Kaspers.
‘Daarnaast loopt de omzet volledig over de ANVR- en SGR-nummers van de franchisegever. Alle betalingen lopen dus via de administratie en rekeningen van de franchisegever. Zelfs de pin staat op naam van de franchisegever. Astrid en Judith omvangen hun verdiensten pas als de klant vertrokken is.’
‘We hebben het concept mobiel en in modules opgebouwd, zodat we ook pop-up stores kunnen inzetten’, zegt Kaspers, die voorziet ook dat bestaande reisbureaus gaan overstappen.
‘Daarbij kunnen we ze wanneer nodig ook tijdelijk helpen in de liquiditeit, om de omslag van eigen administratie naar die via de franchisegever te overbruggen. Ik hoop dan ook dat onze leveranciers dit voor hen risicoloze initiatief willen omarmen. Want er zijn nog kleine praktische hobbels, zoals gidsdistributie, die we met elkaar moeten slechten.’
Bookit
The Travel Company en The Travel Club zijn beiden franchisegever voor in totaal circa 450 ZRA’s en een kleine 20 zelfstandige reisbureaus. Samen met Bookunited, Weekendjeweg en Bungalows.nl behoren The Travel Company en The Travel Club de dit jaar ontstane nieuwe Bookit Group, met een pré-corona omzet van circa 300 miljoen euro.
Foto: Don Kaspers met Astrid en Judith Roorda.