
De Vakantiebeurs mikt bij zijn eerste virtuele editie, die deze week op 4 en 5 juni wordt gehouden, op 25.000 unieke bezoekers. Dat zegt Thecla Amoureus, die als manager Projects & Sales het gezicht van de Vakantiebeurs is, tegen TravMagazine.
Zoals bekend vindt de Vakantiebeurs op 4 en 5 juni eenmalig virtueel plaats, onder het motto ‘Dream now, travel soon’.
‘We hebben voor deze slogan en opzet gekozen omdat we het vertrouwen hebben dat er binnenkort weer gereisd kan worden. Samen met de reisbranche willen we laten weten dat vakantie leuk is en fijn is voor als het zo meteen weer kan. Ook willen we samen met de reisbranche het vertrouwen van de klant weer terugwinnen.’
Volgens Amoureus presenteert de Vakantiebeurs ‘een fantastisch bruisend event waarbij de consument een stukje vakantie als voorpret al in huis haalt’.
Op donderdag 3 juni is er vanaf 2.00 uur een virtuele Vakdag, met om 15.30 uur een uitzending van de TAT’s Travel Podcast. Daarna volgt de officiële aftrap van de beurs.
Het programma van vrijdag 4 juni begint om 20.00 uur met de ‘I love Travel Sho’, met diverse bekende Nederlanders.
Zaterdag 5 juni staat vanaf 10.30 uur in het teken van presentaties workshops
Amoureus: ‘De show wordt live uitgezonden op ons online platform, opgenomen in onze Jaarbeurs-studio’s met een uiterst professioneel team en met aansprekende artiesten en BN’ers. Hiermee laten we de consument, die zit te popelen om op vakantie te gaan, alvast in de stemming komen om ons festival (op hetzelfde platform) te bezoeken en live met onze partners in gesprek te gaan en workshops te volgen.’
Een live editie van de Vakantiebeurs was op korte termijn nog niet mogelijk, zegt Amoureus. ‘Jaarbeurs heeft echter al de nodige ervaring met succesvolle online events, ook voor de B2C-markt. We denken met dit event iets heel anders te brengen en daarmee ook veel bezoekers te trekken. Vakantie wordt als het ware ‘in huis’ gehaald met de ‘I love Travel show’ en het Vakantiebeurs festival.’
De Jaarbeurs streeft naar 25.000 unieke inlogs op zijn platform. Na de eerste direct mail aan consumenten waarin de virtuele Vakantiebeurs werd aangekondigd, waren er na één dag al 1.000 registraties.
Er worden veel online events gehouden. Hoe zorg je ervoor dat je onderscheidend bent?
Amoureus: ‘Door iets anders te bieden, door iets beters te bieden, door wat je biedt met de reisbranche samen te doen, door het juiste momentum te kiezen én door zowel de consument als de exposant iets echt interessants te bieden.
Zo trappen we af met een interactieve show met de nodige Bekende Nederlanders, spelelementen, muziek, dans en kook- en cocktailworkshops, te winnen prijzen en een speciaal samengestelde borrelbox die te bestellen is via onze Vakantiebeurs-site. Dit moet de show tot een echte happening maken waarbij je de beleving in huis haalt en veel consumenten trekt.’
En de rol van de reisbranche?
‘We hebben daarnaast vanaf de start samen opgetrokken met enkele stakeholders uit de reisbranche om af te stemmen, om te kijken of we op het goede spoor zaten en ook om de inbreng uit de branche mee te nemen in ons concept. Alleen op die manier kun je een door de branche gedragen event neerzetten. Samen met de branche zijn we uiteindelijk ook uitgekomen bij de data van 4 en 5 juni. We denken dat de timing perfect is. We verwachten dat de wereld dan weer langzaam maar zeker opent en dat onze partners er baat bij hebben om juist dan in beeld te zijn en de consument met vertrouwen (last minute) kan laten boeken.’
Lees het complete interview met Thecla Amoureus in de zojuist verschenen TravMagazine #21.
Bekijk hier het programma van de Vakantiebeurs.