
TUI fly gaat de meeste vluchten van de Boeing 737 MAX nu voorlopig uitvoeren met partner Smartlynx Airlines uit Letland. TUI fly Nederland heeft twee toestellen van het type A320 van Smartlynx ingezet.
De twee toestellen moeten deels de weggevallen capaciteit opvangen van de 3 Boeing 737’s MAX van TUI fly Nederland die sinds dinsdagmiddag aan de grond staan. Daarnaast wordt binnen de vloot van TUI Group met capaciteit geschoven, waarbij TUI fly Nederland nauw samenwerkt met de Belgische tak. Ook wordt nog een ‘gewone’ Boeing 737 ingezet.
Zoals bekend staan toestellen van de Boeing 737 MAX wereldwijd aan de grond na het ongeluk afgelopen zondag met een Boeing 737 MAX 8 van Ethiopian Airlines. Hierbij kwamen alle inzittenden om het leven. Omdat het de tweede keer binnen enkele maanden was dat een toestel van dit type is verongelukt, wordt de vloot voorlopig voor zekerheid aan de grond gehouden.