
‘Er zijn weinig dingen leuker dan werken bij een organisatie als de ANVR en op bezoek gaan bij je leden. Dat noemen we #ANVRonTour.’ De mensen die mij volgen op social media weten dat ik mijn verslag van ledenbezoeken altijd zo begin. Dat kun je deze weken vaak zien langskomen: we doen met de ANVR-collega’s een #anvrontouronsteroids.
Vanwege ons 60-jarig jubileum krijgen alle leden een kleinigheidje van ons: een dienblad voor de koffie of borrel. Dit representeert de dienstbare rol die we als ANVR hebben richting de reissector in het algemeen en de leden in het bijzonder. We hebben te veel leden om iedereen persoonlijk te bezoeken – sommige leden krijgen het presentje thuisgestuurd – maar we leggen honderden bezoeken af. Zelf ga ik bij onze leden in het zuiden en in het noorden langs, en ik kijk uit naar de gesprekken die ik de komende periode ga voeren.
Want dat maakt zulke bezoeken zo waardevol: horen van de leden wat er speelt, hoe er gekeken wordt naar de dienstverlening van de ANVR en op welke wijze we de sector zo goed mogelijk kunnen steunen. En natuurlijk vinden we het ook leuk als onze leden naar de bijeenkomsten komen die wij zelf organiseren. Die hadden we de afgelopen maand ook in overvloed. En wat waren ze allemaal goed bezocht en inhoudelijk sterk. En niet onbelangrijk: het waren ook nog eens hartstikke waardevolle en gezellige netwerkmomenten.
We begonnen met ons verjaardagsfeest. Met 250 branchegenoten vierden we ons 60-jarig jubileum, in het huis van en mede mogelijk gemaakt door de geweldige sponsoring van DPG Media. In een tijd waarin de reiswereld het zwaar heeft vanwege alle geopolitieke spanningen, was het fijn en goed om bij elkaar te komen, terug te blikken op de historie van onze vereniging en vooruit te kijken naar de komende jaren. Wat deze crisis wel duidelijk maakt, is dat alleen samenwerking ons als sector verder brengt. En daar staan we als ANVR natuurlijk voor.
Dat bleek ook tijdens het jaarlijkse Reisrechtcongres, dat deze keer maar liefst 90 juristen en andere reisrechtgeïnteresseerden naar de Zeister bossen trok. Van de gevolgen van de nieuwe richtlijn pakketreizen tot de herziening van de passagiersrechtenverordeningen, en van nieuwe duurzaamheidswetgeving tot reclamevereisten; de lijst met nieuwe regels waar we als reissector mee te maken krijgen is lang en divers. Goed dus om dat samen aan te pakken! We zijn er volop mee aan de slag. Op 18 maart 2027 is trouwens de volgende editie, zet dat maar vast in de agenda’s.
Als laatste wil ik wijzen op de bijzondere samenwerking die we hebben met het ministerie van Buitenlandse Zaken. Samen met hen en met de gewaardeerde collega’s van de VVKR brachten we recent een kleine honderd mensen bijeen om samen onder de motorkap te kijken van de totstandkoming van reisadviezen. De minister zelf opende de bijeenkomst, het team van BuZa gaf hartstikke goede inzichten en de vragen vanuit de zaal vol reisbedrijven waren scherp en hielpen te komen tot nieuwe inzichten. Wat mij betreft smaakt ook dat zeker naar meer.
En tot slot – ik eindigde mijn korte speech op ons verjaardagsfeest er ook mee: we kunnen alleen als (qua medewerkers kleine) vereniging zoveel zichtbaarheid en impact hebben dankzij de inzet en betrokkenheid van de leden, dankzij de vele tijd die onze bestuursleden er maandelijks onbezoldigd insteken en vooral dankzij het team van meer dan uitstekende ANVR-collega’s die zich elke dag weer onvermoeibaar inzetten voor de leden en de sector. Heel veel dank aan hen!
Frank Radstake
Directeur ANVR
frank@anvr.nl
Frank Radstake schrijft als directeur van de ANVR maandelijks een column voor TravMagazine waarin hij zijn licht laat schijnen over de (internationale) reiswereld.
Geef een reactie