
Piloten van Lufthansa leggen maandag en dinsdag het werk neer. Vooral op luchthavens in de deelstaat Noordrijn-Westfalen, zoals Düsseldorf en Keulen/Bonn, zullen de gevolgen duidelijk merkbaar zijn, meldt de Duitse omroep WDR.
De staking betreft piloten van Lufthansa Group, waaronder Lufthansa zelf, Lufthansa Cargo en Lufthansa CityLine.
Op maandag worden ook de vluchten van dochtermaatschappij Eurowings door de pilotenstaking getroffen: alle vluchten die maandag vanaf Duitse luchthavens vertrekken, vallen onder de staking, aldus de Duitse omroep. Zowel op Düsseldorf als Köln/Bonn heeft Eurowings een sterke aanwezigheid.
Volgens Lufthansa zijn op Düsseldorf Airport van de oorspronkelijk geplande 95 Eurowings-vertrekken inmiddels 46 vluchten geannuleerd. Over de hele dag en alle maatschappijen samen zouden minimaal 61 van de in totaal 120 geplande vertrekken worden getroffen.
Op de luchthaven van Keulen/Bonn zijn 18 van de 34 Eurowings-vluchten geschrapt, aldus de WDR op zondagavond. Ook alle vier de Lufthansa-vluchten naar München gaan daar niet door.
Vanwege de spanningen in het Midden-Oosten zijn bepaalde vluchten uitgezonderd van de staking. Het gaat om verbindingen van Lufthansa en Lufthansa CityLine vanuit Duitsland naar onder meer Azerbeidzjan, Egypte, Bahrein, Irak, Israël, Jemen, Jordanië, Qatar, Koeweit, Libanon, Oman, Saudi-Arabië en de Verenigde Arabische Emiraten. Deze vluchten worden volgens de luchtvaartgroep gewoon uitgevoerd.
De staking draait voornamelijk om een conflict over de pensioenregeling voor cockpitpersoneel. Vakbond Vereinigung Cockpit (VC) eist een beter aanbod voor de bedrijfspensioenen van piloten. Tegelijkertijd laat de bond weten nog altijd bereid te zijn tot overleg.
Afgelopen vrijdag zorgde een staking van cabinepersoneel bij Lufthansa al voor het uitvallen van talrijke vluchten. De impact in Noordrijn-Westfalen bleef toen relatief beperkt. (Foto Shutterstock).
Geef een reactie