
De Eiffeltoren is weer open. De wereldberoemde attractie in Parijs was woensdagmiddag en donderdag gesloten wegens een staking, maar sinds vrijdagmorgen is de toren weer open.
Na overleg hebben management en vakbonden afspraken gemaakt over het nieuwe toegangssysteem. Volgens dat recent ingevoerde systeem wordt de helft van de toegangstickets online verkocht, maar dat leidt op bepaalde tijden tot grote wachtrijen.
De noordelijke ingang van de Eiffeltoren is voorbehouden aan bezoekers met een reservering, terwijl de overige bezoekers bij de zuidelijke ingang moeten aanschuiven. De vakbonden hadden geëist dat alle bezoekers bij beide ingangen terechtkunnen, met een aparte voorrangrij voor bezoekers die een kaartje hebben gereserveerd. Daarnaast willen de bonden meer personeel bij de toegang.
Er is nu een aangepaste werkwijze afgesproken, waarmee tot eind deze maand een proef wordt gehouden. De online voorverkoop is gebleven.