
Het Great Barrier Reef komt toch niet op de lijst voor bedreigd Werelderfgoed van Unesco.
Het koraal van het grootste koraalrif ter wereld, ten noordoosten van Australië, verbleekt al jaren als gevolg van de hoge temperaturen van het zeewater.
Wetenschappers van Unesco waarschuwen al langer dat het rif moet worden toegevoegd aan de lijst met Werelderfgoed omdat het in gevaar is. Hierdoor komt meer geld beschikbaar voor de bescherming ervan.
De VN-organisatie heeft anders bepaald. Volgens Unesco is het rif de afgelopen jaren veerkrachtiger geworden en Australië zou goede stappen zetten om het te beschermen. De federale overheid en de regering van Queensland hebben sinds 2014 meer dan 3,2 miljard euro geïnvesteerd om het rif te beschermen, zoals het verbeteren van de zeewaterkwaliteit en het aanpakken van niet-duurzame visserij voor de kust.
Australië voert al jaren een lobby om het Great Barrier Reef van de Unesco-lijst af te houden. Volgens de regering kan opname op de Unesco-lijst gevolgen hebben voor het toerisme. Het koraalrif trekt meer dan twee miljoen toeristen per jaar en is goed voor 77.000 banen. Het beroemde koraalrif is daarnaast een goede bron van inkomsten en levert de economie van Australië per jaar circa 5,5 miljard euro op. (Foto Unsplash).
Geef een reactie