
Kleinschaligheid, uitbundige natuur, een azuurblauwe zee, witte stranden en een gastvrije lokale bevolking. Dat zijn gezamenlijke kenmerken van St. Maarten, St. Martin, Saba en St. Eustatius. De vier eilanden presenteerden zich donderdagavond tijdens een Caribische BBQ in Zandvoort.
Circa 50 branchegenoten uit Nederland en 12 partners van de eilanden waren naar Zandvoort gekomen voor presentaties, netwerken en een afsluitende BBQ. In hun communicatie trekken de verkeersbureaus van de vier eilanden gezamenlijk op. De onderliggende boodschap is dat het Caribische toerisme-alfabet uit meer letters bestaat dan alleen ABC.
Foto: Malinda Hassell (Saba Tourism) en Fred van Eijk (Travel Counsellors).
De Bovenwindse Eilanden of SSS-eilanden zijn een groep eilanden in de Caribische Zee, behorende tot de Antillen. De temperatuur ligt het hele jaar rond de 27 graden. Er is geen zomer of winter, maar wel regen- en een droger seizoen. De regentijd duurt van augustus tot en met december, de droge tijd van januari tot en met april.
Vanaf Schiphol gaan er dagelijkse vluchten naar St. Maarten. KLM vliegt op dit moment drie keer per week rechtstreeks naar het eiland, met een tussenlanding op de terugweg. Air France vliegt zeven keer per week, met een tussenstop in Parijs.
Vanaf St. Maarten zijn Saba en Sint Eustatius bereikbaar per ferry of vliegtuig. De reistijd is 20 tot 30 minuten. Op die manier kunnen reizigers in één vakantie makkelijk meerdere eilanden bezoeken. Saba heeft met slechts 400 meter de kortste commerciële landingsbaan ter wereld, waardoor een start of landing volgens kenners een ‘belevenis’ is.
Foto: Jantine Beil en Rob Oostendorp (TUI).
St. Maarten is het kleinste eiland ter wereld dat in twee landen is verdeeld: een Nederlandse- en Franse kant. Het Franse deel schermt met zijn gastronomie, met invloeden uit de Franse keuken.
Het kleinschalige Saba is vooral populair als duikbestemming. Sint Eustatius, ook werd Statia genoemd, was vroeger een toevluchtsoord voor piraten en handelaren. De overblijfselen in de vorm van forten en ruïnes zijn nog steeds zichtbaar. De eilanden profileren zich vooral richting de meer ervaren Caribbean-bezoekers, die na een eerste kennismaking met de regio een kleinschaliger eiland zoeken.
Foto (vlnr): Ninette Neuteboom (USP), Malinda Hassell (Saba Tourism), Aïda Weinum (Saint Martin Tourist Office), Gianira Arrindell (Marketing Director St. Maarten), May-Ling Chun (St. Maarten Tourism Board), Fabian Charbonnier (sales manager Saint Martin) en Jeannette Spits (USP).