
De MSC Euribia, het nieuwe vlaggenschip van MSC Cruises, richt zich komend winterseizoen op de Benelux-markt. Tussen oktober dit jaar en april 2024 heeft het schip Amsterdam en Zeebrugge als vertrekhavens voor achtdaagse cruises naar omliggende landen.
Dat verklaarde Frank Van den Steen, Countrymanager MSC Cruises Benelux, dinsdag tijdens een bijeenkomst aan boord van het splinternieuwe schip dat lag afgemeerd in Amsterdam. MSC had 190 reisprofessionals uit België en Nederland uitgenodigd voor een bezoek aan het nieuwste schip, dat donderdag in Kopenhagen wordt gedoopt door Sophia Loren. Het is de 19-de keer dat de bekende Italiaanse actrice een schip van MSC doopt.
Aansluitend vaart de MSC Euribia deze zomer cruises van zeven nachten naar Noord-Europa. Vanuit Kiel in het noorden van Duitsland gaat het via Kopenhagen naar de Noorse fjorden, waaronder Geiranger, Alesund en Flaam.
Vanaf oktober dit jaar gaat vaart de Euribia vanuit Amsterdam en Zeebrugge met achtdaagse cruises naar Le Havre (Parijs), Southampton (Londen) en het Duitse Hamburg.

Foto: Daniëlle Groot, Sales Manager Nederland van MSC, met Frank Van den Steen, Countrymanager MSC Cruises Benelux.
De MSC Euribia geldt als het meest energie-efficiënte cruiseschip ooit. MSC Euribia is het tweede schip in de vloot van MSC dat wordt aangedreven door LNG, de schoonste en meest efficiënte brandstof die momenteel op commerciële schaal beschikbaar is.
Het schip, met een lengte van 333 meter, telt 2.419 hutten en biedt plaats aan 6.327 passagiers en 1.711bemanningsleden. Het schip is vernoemd naar de oude godin Eurybia die de winden, het weer en de sterrenbeelden in bedwang hield om de zeeën te beheersen.
MSC heeft in totaal 22 schepen in de vloot.
Foto: De Swarovski-trap aan boord is altijd goed voor een fotomoment.