
Het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat gaat in hoger beroep tegen de uitspraak in kort geding dat de Staat het aantal vluchten voor Schiphol dit jaar niet mag verminderen.
Dat heeft minister Mark Harbers (VVD) dinsdag in een brief aan de Tweede Kamer laten weten.
Diverse luchtvaartmaatschappijen, waaronder KLM, en ook luchtvaartorganisatie IATA hadden het kort geding aangespannen. Zij maakten bezwaar tegen de voorgenomen krimp op Schiphol van 500.000 naar 460.000 vluchten per jaar.
Volgens de airlines had bij het maken van de plannen ook geluisterd moeten worden naar andere belanghebbenden, waaronder de maatschappijen zelf. Ook zouden Europese regels zijn overtreden.
De voorzieningenrechter van de rechtbank Noord-Holland stelde hen op 5 april in het gelijk.
De Staat gaat daartegen nu in hoger beroep.
De overheid heeft die procedures wel gestart, maar het kan nog wel twee jaar duren voor dat rond is. Door de uitspraak van de rechter zou het terugdringen van het aantal vliegbewegingen vertraging oplopen.
Volgens de minister is de uitspraak van de rechter niet in het belang van de omwonenden van Schiphol.
Schiphol zelf liet na de uitspraak weten nog steeds te willen krimpen naar 440.000 vliegbewegingen. (Foto Shutterstock).