
De curatoren van de failliete D-rt Groep verwachten ‘medio 2023’ hun oorzaken- en rechtmatigheidsonderzoek af te ronden en de bevindingen te kunnen melden.
Inmiddels zijn de curatoren bezig met het interviewen van een aantal direct bij het faillissement betrokken personen, directie, ex-werknemers en andere personen en worden de beschikbare en relevante documenten nader onderzocht.
Dat melden curatoren Ton Tekstra en Karel Willemse in hun zesde openbare faillissementsverslag dat vrijdag is verschenen.
Het eerstvolgende verslag wordt pas 4 februari 2023 ingediend, conform de richtlijnen van de rechtbank Noord-Holland die stelt dat vanaf nu verslagen op een termijn van zes maanden worden gepubliceerd.
Of dan al meer bekend wordt gemaakt over het oorzaken- en rechtmatigheidsonderzoek wordt niet vermeld.
Volgens de curatoren heeft SGR laten weten dat de voucherverplichtingen (nagenoeg) zijn afgewikkeld. Mede aan de hand van door curatoren verstrekte informatie uit de zo lang mogelijk in stand gehouden ICT-systemen heeft SGR 21.600 vouchers afgewikkeld met een totale waarde van 41 miljoen euro.
SGR-directeur Erik Jan Reuver bevestigde in januari dit jaar al tegen TravMagazine dat de bruto schade van het omvallen van D-rt Groep 41 miljoen euro zou bedragen. Over de netto schade was nog niets bekend.
Met 41 miljoen is het faillissement van D-rt Groep het grootste bankroet in de Nederlandse reiswereld.
Bij het vorige voortgangsverslag, van 5 mei dit jaar, werd bekend dat de curatoren een regeling hebben getroffen met de voormalig eigenaren Jan Henne De Dijn en Marije Haeck over de opbrengst van de IE-rechten.
Selten BV, de BV van de voormalig eigenaren, claimde een pandrecht op de IE-rechten (intellectueel eigendom) te hebben. In mei dit jaar maakten de curatoren bekend dat zij een regeling hadden getroffen met de voormalig eigenaren, die een bedrag van 450.000 euro hiervoor ontvangen ontvangen.
Lees hier wat TravMagazine daarover eerder meldde.
D-rt Groep, het moederbedrijf van (het oude) D-reizen, werd op 6 april 2021 failliet verklaard door de rechtbank in Haarlem. Het bedrijf had zelf faillissement aangevraagd.
In het coronajaar kelderde de omzet dramatisch. D-rt Groep noteerde in boekjaar 2019 nog een omzet van 636 miljoen euro. Dat slonk in 2020 naar 30 miljoen, een daling van 95 procent (Bron: Top 50 TravMagazine).
Ten tijde van het faillissement had D-reizen 285 winkels, die net als het hoofdkantoor werden gehuurd van derden. D-rt Groep had 1.077 medewerkers in dienst.
Het volgende verslag van de curatoren verschijnt op 4 februari volgend jaar. (Foto Shutterstock).