
Royal Caribbean Group heeft de vloot van zijn luxe rederij Silversea Cruises uitgebreid met de Silver Endeavour.
Het schip werd oorspronkelijk gebouwd door MV Werften in het Duitse Stralsund voor Crystal Cruises. Het schip werd een jaar geleden gedoopt tot Crystal Endeavor.
Aansluitend ging de eerste cruise naar IJsland. Vanwege de coronacrisis raakte het moederbedrijf Genting Hongkong in problemen. Zowel MV Werften als Crytal Cruises moest faillissement aanvragen.
Royal Caribbean Group heeft het zo goed als nieuwe schip overgenomen. Volgens Duitse media heeft Royal Caribbean Group een bedrag van 275 miljoen euro voor het schip neergeteld.
Het schip heeft nu de naam Silver Endeavour, met de Britse schrijfwijze ‘ou’. Volgens de rederij is het een van ‘s werelds meest luxueuze expeditie-schepen. Het schip wordt volgende maand toegevoegd aan de vloot van Silversea Cruises, de luxe dochter van Royal Caribbean Group.
Het schip, met een capaciteit van 200 passagiers, gaat in het komende winterseizoen vanaf november in Antarctica varen.
Royal Caribbean Group heeft laten weten dat passagiers die een aanbetaling hadden gedaan voor de vroegere Crystal Endeavor, deze kunnen gebruiken voor een boeking bij drie merken van het concern: Royal Caribbean International, Celebrity Cruises en Silversea Cruises.
Silver Endeavour, het vijfde expeditieschip in de vloot van 11 schepen van Silversea, versterkt de positie van de rederij als leider in ultraluxe expeditie-cruises, zegt Silversea in een verklaring.
De Silver Endeavour is speciaal ontworpen om reizigers naar de meest afgelegen bestemmingen ter wereld te brengen, waaronder beide poolgebieden.
‘Silver Endeavour zal onze groeistrategie versnellen, ons aanbod verrijken tot ongekende niveaus en onze positie als de toonaangevende ultraluxe expeditie-cruiserederij opnieuw bevestigen’, zegt Roberto Martinoli, President en CEO van Silversea Cruises.
‘De expeditiecruise-industrie staat klaar om de versnelde groei te hervatten, gedreven door de vraag van high-end, welvarende klanten naar reizen naar afgelegen en moeilijk bereikbare bestemmingen. Silver Endeavour zal ons poolaanbod versterken en ons brede product verder diversifiëren.’
Silver Endeavour is gebouwd volgens de specificaties van de zogeheten PC6-polaire klasse en is ontworpen om de poolgebieden te verkennen.
Het schip behoudt volgens de rederij het kenmerkende luxeniveau van Silversea, met een bemanning-gast-verhouding van ongeveer 1 op 1.
Er zijn acht openbare dekken, met een all-suite indeling. Er zijn meerdere restaurants, bars en lounges, een uitgebreide spa, een solarium van twee verdiepingen met een zwembad en bubbelbad en observatieruimtes zowel binnen als buiten. (Foto Silversea Cruises).