
De ‘coronavrije’ vakanties die Corendon aanbiedt, waarbij gasten voor vertrek worden getest en tijdens hun verblijf het hotel-resort niet mogen verlaten vanwege de veiligheid van andere hotelgasten, zal TUI niet gauw aanbieden.
Dat zegt woordvoerster Petra Kok desgevraagd tegen TravMagazine in een reactie op het initiatief.
Corendon liet maandag weten dat vanaf 26 juni ‘coronavrije’ vakanties worden aangeboden. Klanten worden vanaf die datum vlak voor hun vlucht getest op het coronavirus. Dat gebeurt in het Corendon Village Hotel, vlakbij Schiphol. Daarna zorgt Corendon ervoor dat vakantiegangers zoveel mogelijk in een beschermende omgeving blijven, inclusief vlucht met de eigen airline.
‘De enige restrictie is dat gasten het resort niet kunnen verlaten omdat we dan hun veiligheid niet meer kunnen garanderen’, stelde Corendon-topman Steven van der Heijden. ‘De ervaring leert echter dat veel klanten het resort tijdens hun vakantie sowieso vaak niet verlaten omdat het alles biedt.’
TUI denkt daar anders over. ‘Wij merken ook dat mensen toch graag op vakantie willen naar het buitenland deze zomer en het is goed dat daar creatief over nagedacht wordt door Nederlandse reisorganisaties. TUI heeft een eigen airline en een groot aantal eigen en partnerhotels in diverse landen. Wij zijn vanzelfsprekend ook bezig om te kijken hoe onze reizigers een zo prettig mogelijke vakantie kunnen ervaren, met de benodigde aanpassingen om hun veiligheid en comfort te kunnen garanderen. De volledige vakantie moeten doorbrengen in het hotel, zien wij op dit moment toch als een te grote beperking voor vele klanten.’
TUI Group lanceerde maandag een tien-puntenplan, dat als leidraad zal dienen om de eigen hotels te heropenen. ‘Er moeten hele duidelijke maatregelen van toepassing zijn op alle reisonderdelen van reisbureau, luchthaven, vluchten, transfer en hotelverblijf tot lokale excursies. En vanzelfsprekend hebben ook de lokale overheden hier een stem in.’ (Foto Shutterstock)
