
Scandinavië-specialist Voigt Travel lanceert volgend jaar zomer IJsland als nieuwe bestemming. Er wordt gevlogen met een eigen garante charter van Transavia vanaf Rotterdam Airport. BBI Travel is partner aan boord.
Vanaf 27 mei tot en met 9 september 2019 vliegt Voigt Travel rechtstreeks vanaf Rotterdam The Hague Airport naar het in het noorden gelegen Akureyri op IJsland. Er wordt in die periode wekelijks op maandag gevlogen. In totaal zijn er volgend jaar zomer 16 vluchten vanaf Rotterdam.
Voigt Travel heeft de vluchten bij Transavia voor eigen risico ingekocht, net als de bestaande vluchten naar Finland, Noorwegen en Zweden, waarbij ook met Transavia wordt gevlogen. Per vlucht is ruimte voor 149 reizigers. BBI Travel maakt op basis van garantie ook gebruik van de vluchten die Voigt Travel aanbiedt. Voigt Travel wil IJsland de komende drie jaar ontwikkelen tot een jaarrond fly & drive bestemming, dus ook in de winter.
Minder bekend
Terwijl de meeste aanbieders naar IJsland op de luchthaven Kevlavik bij Reykjavik vliegen, heeft Voigt Travel bewust gekozen voor het nog onontdekte Noorden van het eiland. ‘Naast de bekende Golden Circle in het zuiden heeft het eiland ook een Diamond Circle. Deze route in het noorden is minder bekend, maar zeker niet minder mooi’, zegt Cees van den Bosch, directeur van Voigt Travel.
‘Als eerste touroperator in Europa kiezen wij voor een vliegverbinding met Akureyri, in het uiterste noorden van IJsland. Dat is weliswaar een minder bekende bestemming op het drukbezochte en populaire IJsland, maar daarom des te aantrekkelijker voor de reiziger die meer wil beleven dan alleen de Golden Circle. Een uitbreiding van onze bestemmingen met IJsland past helemaal in de strategie van Voigt Travel. Ons doel is juist om de meer ongerepte en onbekende uithoeken in het noorden van Europa bereikbaar te maken vanuit Nederland, niet alleen ’s winters maar ook ‘s zomers. Dat doen we door, in nauwe samenwerking met de lokale regio’s, een duurzame ontwikkeling van toeristisch infrastructuur en diensten in te zetten, afgestemd op de behoefte van de hedendaagse reiziger.’