
Door de financiële problemen van TravelBird, dat op 31 oktober surseance van betaling aanvroeg, zijn zeker 41.000 klanten gedupeerd. Dat heeft SGR-directeur Erik Jan Reuver zondagavond tegenover TravMagazine bevestigd.
De schade voor SGR loopt in de miljoenen, maar Reuver verwacht dat deels te kunnen terugwinnen met de bankgarantie van Travelbird.
SGR heeft in samenwerking met TUI, dat op verzoek van het garantiefonds hulp verleent, 6.000 klanten van Travelbird op de bestemming geholpen of is daar nog mee bezig.
Daarnaast wordt hulp geboden aan de ongeveer 15.000 mensen die tussen 1 en 9 november zouden vertrekken. SGR neemt die reizen samen met TUI over.
Tenslotte is SGR bezig met een deal voor reizen na 9 november, voor circa 20.000 mensen. ‘Deze willen we ook uitvoeren voor reizen waar nog tickets beschikbaar zijn. Opgeteld kom je dan op zo’n 41.000 mensen’, zegt Reuver.
‘Voor reizen tot en met 9 november is in de meeste gevallen een oplossing gevonden. Voor na 9 november zijn we bezig met een deal met de bewindvoerder. Alleen voor reizen met een beschikbaar vliegticket. Dat zijn ongeveer 20.000 passagiers. Alleen TUI is hierbij betrokken. Deze zaak is te groot om met meerdere partijen samen te doen. We moeten mensen heel snel vertrouwen geven en daarom hebben we veel mensen in callcenters nodig en dat kan alleen bij een grote organisatie. TUI was meteen bereid om te schakelen en had zonder nadere voorwaarden binnen no time een callcenter met heel veel mensen klaarstaan.’
Schade
Reuver erkent desgevraagd dat het debacle bij Travelbird zeker een miljoenenschade zal opleveren, maar kan nog geen concreet bedrag noemen. ‘We hebben ook een miljoenen bankgarantie van Travelbird die we kunnen uitwinnen. Daarnaast staat er nog veel uit bij creditcardmaatschappijen en Paypall en zijn er andere factoren waardoor ik de schade absoluut nog niet concreet kan uitrekenen.’