
Het Duitse Alltours groeit op de Nederlandse markt met dubbele procentcijfers. Die groei wordt vooral gerealiseerd via de retail. Dat stelde directeur Markus Daldrup woensdagmorgen bij het begin van de ITB in Berlijn, waar Alltours zoals gebruikelijk de beurs aftrapte met een terugblik op afgelopen seizoen en een prognose voor het lopende boekjaar.
De groei in Nederland komt vooral op het conto van de reisbureaus. ´Als bedrijf realiseren we 28 procent van onze omzet online. Dat is via onze eigen website en via online reisagenten. De rest van onze verkoop gaat via de retail.´
Alltours heeft circa 70.000 Nederlandse passagiers. ´We groeien stap voor stap door in Nederland´, zegt Daldrup. Voor verdere groei wil Alltours het aanbod optimaliseren en verder afstemmen op de Nederlandse consument.
Spanje, en dan vooral Mallorca en de Canarische Eilanden, zijn populaire bestemmingen bij Nederlanders. Mallorca is all-over bij Alltours de grote winnaar van afgelopen winter. Ook Egypte is, zoals Daldrup het noemt ´helemaal gerehabiliteerd als winterbestemming´.
Voor zomer 2018 is Turkije weer helemaal terug. Na het eerste herstel van vorig jaar maakt het land dit zomerseizoen een doorstart. Alltours verwacht deze zomer een verdubbeling van het aantal passagiers op Turkije.
Alltours heeft een goed boekjaar 2016/2017 ahter de rug, waarbij de omzet met 4,5 procent steeg naar 1,39 miljard euro en het aantal passagiers met 2,5 toenam naar 1,66 miljoen. De winst voor belasting steeg met 12,7 procent naar 63 miljoen euro.
Foto: Alltours-topman Thomas Daldrup op de ITB in Berlijn.