
Start-up Bohemian Birds barst van de ambities. Initiatiefnemer Jasper Mutsaerts mikt voor boekjaar 2018 op een omzet van 4,5 miljoen euro.
Bohemian Birds richt zich op een bijzondere niche-markt: bucket list-reizen voor groepen. ‘Bij groepen kunnen we als bedrijf het beste onze toegevoegde waarde bewijzen. Hoe groter de groep, hoe moeilijker het is om een reis te realiseren. Dan willen mensen hun reis graag uitbesteden aan een specialist. Onze gemiddelde deal is rond de 20.000 euro voor circa 12 personen’, zeggen Mutsaerts en CEO Michiel Stoffels.
‘Ons uitgangspunt is dat we mensen aan een unieke ervaring willen helpen. Dat doen we met succes. We hadden in 2017 een omzet van 1,4 miljoen euro. Dit jaar gaan we naar 4,5 miljoen. In 2020 zitten we op 10 miljoen.’
Voor de werving van klanten werkt Bohemian Birds met een netwerk van ambassadeurs binnen studentenverenigingen. ‘We hebben nu circa 30 ambassadeurs. Deze krijgen dan een aanbreng-fee als de boeking tot stand komt. Het is een model dat we hebben gekopieerd uit de wereld van de werving & selectie. Via onze ambassadeurs zoeken we een gelijkgestemde doelgroep aan reizigers. Zij kennen de doelgroep en beschikken vaak over een fijnmazig netwerk.’
In TravMagazine 9, die deze week verschijnt, doen Mutsaerts en Stoffels de plannen en strategie van Bohemian Birds uit de doeken.
Foto: Michiel Stoffels en Jasper Mutsaerts.