
TravelXL gaat het aanbod in SnapTrip, de tool voor dynamic packaging die vorig jaar werd gelanceerd, verder uitbreiden. Naast alle airlines, honderdduizenden hotels en autohuur kunnen ook veel extra’s worden geboekt, zoals tours, excursies, skip-the-line tickets, fietstours en hop-on hop-off tours. Net als bij vluchten, hotels en auto’s wordt realtime de beschikbaarheid gecheckt.
SnapTrip is ook beschikbaar voor directe verkoop aan de balie. Op die manier kunnen reisverkopers met enkele kliks op de website snel en makkelijk DP-pakketten boeken.
SnapTrip maakt, indien beschikbaar, gebruik van de touroperatortarieven van de samenwerkende airlines en van de grote bekende hotelbeddenbanken. Belangrijk voordeel is dat alle samengestelde SnapTrip-pakketten als niet-risicodragende omzet worden beschouwd, omdat leverancier Airtrade zich heeft aangesloten bij SGRZ. Dat betekent dat Airtrade daarmee optreedt als afhandelaar en als verantwoordelijke partij.
SnapTrip is ontwikkeld door TravelXL en Airtrade. De twee partijen lopen hiermee vooruit op de nieuwe Richtlijn Pakketreizen die per 1 juli dit jaar ingaat.
De pakketreis en SnapTrip vullen elkaar aan, zegt Ronald Raadsheer van TravelXL. ‘Voor beide is een grote markt. ‘SnapTrip’ is echter flexibeler en gericht op de eigenzinnige zelfboekers. De vertrouwde pakketreis biedt de klant het gemak en zekerheid dat alles geregeld is, zonder dit zelf hoeven te regelen. Beide vullen elkaar dus naadloos aan.’
‘SnapTrip’ is een merk van TravelXL, de derde grootste reisbureauketen van Nederland, met 64 Travelcenters en 39 mobiele TravelPlanners.
Foto: Ronald Raadsheer.