
Nuenen, waar Vincent van Gogh en zijn liefde voor Japan samenkomen, vormde het decor voor het Japan-event van Special Traffic. Van heinde en verre kwam er een mix van retailers samen. Op het programma stonden een bezoek aan het Van Gogh Village Nuenen, een wandeling door Nuenen, een Van Gogh-tour door de omgeving op e-fatbikes, een lunch waar het ontbrekende Brabantse worstenbroodje niet ontbrak, een Kyudo-demonstratie (Japanse boogschietvechtkunst) en een presentatie over het Japan-aanbod van Special Traffic.
Foto boven: Het team van Special Traffic met Chris Freitag, Patrick Goorhuis, Jur Nijman, Evelyn Schenk, Jennifer Cornelissen en Wendy Sier.
Special Traffic werd vijf jaar geleden gelanceerd. In Nuenen zijn Jur Nijman (eigenaar), Chris Freitag, Patrick Goorhuis, Evelyn Schenk, Wendy Sier en Jennifer Cornelissen aanwezig. Goorhuis: ‘Er is het laatste jaar intern hard gewerkt aan productontwikkeling, een vernieuwde website en verbeteringen in onze offertetool STOER. Er staat nog voldoende op de planning voor de komende periode. Extern zijn wij veel het land in geweest, met bezoeken, presentaties en evenementen. Special Traffic maakt een gezonde groei door, waardoor we kunnen blijven investeren, innoveren en met nieuwe initiatieven komen. Maar dit hadden we niet kunnen doen zonder de steun en het vertrouwen van de retail. Daar zijn wij superblij mee en supertrots op.’
Tekst gaat verder onder de afbeelding.
Kennis
Reisprofessionals laten stuk voor stuk weten het erg belangrijk te vinden dat er medewerkers van de touroperator in de landen zijn geweest die worden aangeboden. Xandra Feikens (Mijn Reiskennis): ‘Naast onze eigen touroperator Best of Travel boek ik graag bij Special Traffic. Je bent bij Special Traffic geen nummer, dat doet wat met de gunfactor. Je krijgt een contactpersoon, ze werken met specialisten en komen met mooie offertes. Als je tevreden klanten hebt, waarom zou je het dan zelf doen?’ Volgens Goorhuis is het feit dat Special Traffic alleen bestemmingen aanbiedt waarvan ze specialisten in huis hebben, de kern van het verhaal van de touroperator. ‘Daarin ligt onze kracht en kennis. We richten ons op maatwerkrondreizen voor de individuele reiziger.’ Komen er wel nieuwe bestemmingen aan? ‘Zeker, dit jaar zijn we met Tasmanië, New Mexico en Texas op de markt gekomen. Volgend jaar starten we met West-Australië en komen we met een nieuwe bestemming.’
Tekst gaat verder onder de afbeelding.
Japan-specialist
Special Traffic biedt Japan weer sinds 2023 aan. Evelyn Schenk, een van de Japan-specialisten bij Special Traffic, vertelt dat ze samen met collega Wendy Sier het land diverse keren heeft bezocht. ‘Japan loopt ondertussen als een malle. Het is echt booming. Niet alleen bereisde mensen gaan erheen, maar ook gezinnen met kinderen.’ Waarom moeten reisagenten Special Traffic op z’n minst overwegen bij een Japan-aanvraag? ‘We luisteren heel goed naar de klant én naar de reisagent. Het komt vaak voor dat reisagenten geen idee hebben hoe ze een reis naar Japan moeten aanpakken, omdat ze er zelf niet zijn geweest. Je kan ons altijd bellen, zet de telefoon op de speaker en we nemen de reis met elkaar door.’ In november gaat Schenk andere gebieden bekijken om meer Japan op de Special Traffic-kaart te kunnen zetten.
Dit artikel komt uit editie 8 van TravMagazine.