
Activisten van Extinction Rebellion hebben woensdag in Den Haag een event geblokkeerd waar vertegenwoordigers uit de reis- en luchtvaartsector uitleg gaven aan Tweede Kamerleden over het in januari gepresenteerde tien puntenplan voor een toekomstbestendige luchtvaart.
Deze tien punten werden in januari dit jaar gepresenteerd door 31 partijen uit de reis- en luchtvaartsector, als inbreng voor het regeerakkoord 2023-2027 van het nieuwe kabinet (in wording). De indieners van de tien punten zijn onder andere KLM, Transavia, TUI, Corendon, ANVR, vakbonden, werkgevers en universiteiten en hogescholen.
Veel van deze partijen, waaronder vertegenwoordigers van KLM, TUI, Corendon, Easyjet en universiteiten waren woensdag in Den Haag om de plannen voor een toekomstbestendige luchtvaart toe te lichten. Vrijwel alle portefeuillehouders van de politieke partijen waren op uitnodiging aanwezig. De presentatie vond plaats in The Hague Conference Center, naast Den Haag Centraal.
Circa 40 activisten van Extinction Rebellion blokkeerden echter de hal van het gebouw, waardoor een grotere groep van ruim 100 genodigden, onder wie ambtenaren en beleidsmedewerkers, het event niet kon bijwonen.

In een verklaring op de eigen website schrijft Extinction Rebellion (samen met Scientist Rebellion): ‘Het tijdperk dat de luchtvaartlobby vrijelijk haar eisen kan opleggen aan de politiek moet afgelopen zijn. Het is waanzin dat de luchtvaart zo lang met fabels heeft kunnen strooien om zijn eigen gevestigde belang te beschermen. Vandaag laten we zien dat het hier stopt.’
Op X (voorheen Twitter, red.) zegt de actiegroep woensdag: ‘Door dit soort lobbypraktijken blijft het afbouwen van de fossiele subsidies uitgesteld worden. Geld en macht gaan voor deze bedrijven en universiteiten ten koste van mensenlevens, dierenlevens en ecosystemen.’
De actiegroepen roepen op tot een directe krimp van de luchtvaart.
Duidelijk maken
De betrokken bedrijven uit de luchtvaartsector die het event hadden georganiseerd, hadden op een mooie sessie gerekend, zegt een zegsman woensdagavond tegen TravMagazine. ´Het is jammer dat een klein groepje dit podium afdwingt. We wilden juist op een positieve manier duidelijk maken hoe de Nederlander die graag op vakantie wil dat ook straks toekomstbestendig kan doen.´
Arjan Kers, Managing Director van TUI Nederland en België, geeft op zijn LinkedIn-pagina een toelichting op het hoe en waarom van de tien punten.
‘Eén van mijn persoonlijke drijfveren is dat je als team verder komt dan alleen. Dat je samen de antwoorden kunt vinden op de grote uitdagingen waar we voor staan. Daarom vind ik het van groot belang dat vandaag 31 partijen in gesprek gingen met Kamerleden en hun medewerkers over wat er nodig is voor een toekomstig bestendige luchtvaart voor alle Nederlanders. Alleen door dialoog kunnen we een gezamenlijke visie ontwikkelen en tot samenhangend beleid komen. Alle perspectieven waren welkom en kritische vragen over het tempo van verduurzamen kwamen op tafel, net als het bereiken van resultaten voor de omgeving. Maar ook de roep om samenwerking. Ons doel is om samen, op basis van onze 10 commitments, met de politiek en overheid een gezamenlijke actieagenda te maken die de Nederlandse luchtvaart schoner, stiller en sterker maakt, voor ons allemaal.’