
Voor het eerst in 50 jaar is op La Palma weer een vulkaan uitgebarsten. Hierdoor zijn zondag zijn duizenden bewoners en toeristen geëvacueerd.
Volgens lokale media stroomt de lava uit zeven plekken op de vulkaan. De uitbarsting volgde na een aardbeving met een kracht van 3,8.
Naast lokale bewoners zouden 500 toeristen van het dunbevolkte deel van net eiland zijn weggehaald.
Veel toeristen verbleven in een hotel in het dorp Puerto Naos, dat mogelijk op de route ligt van een van de lavastromen. Zij zijn overgebracht naar een oude kazerne bij de hoofdstad Santa Cruz de La Palma. Circa 200 Nederlanders verblijven via TUI op La Palma om vakantie te vieren, maar zij zouden niet in gevaar zijn, meldt de NOS.
De vulkaanketen Cumbre Vieja werd al ruim een week in de gaten gehouden vanwege verhoogde activiteit. (Foto Shutterstock).