
Na het faillissement van de Deense luchtvaartmaatschappij Great Dane Airlines heeft BBI Travel een overeenkomst met Transavia gesloten voor de bestemming Scandinavian Mountains.
Transavia gaat de vluchten vanaf Groningen Airport Eelde naar Scandinavian Mountains Airport uitvoeren voor het winterseizoen 2021/2022. De eerste vlucht staat gepland voor 19 december 2021.
Bij de zoektocht naar een nieuwe vervoerder wilde BBI Travel niet over één nacht ijs gaan, ondanks dat er toch zekere haast was. Toen Transavia zich aandiende als mogelijke kandidaat, raakte het proces in een stroomversnelling.
´Vanaf Schiphol vliegen onze passagiers al meer dan een decennium met Transavia naar Lapland en Noord-Noorwegen´, zegt directeur Henk van der Kooi van BBI Travel.
´We doen graag zaken met Transavia en ook onze klanten zijn met Transavia bekend. Deze deal zal zeker hun goedkeuring hebben.´
De vluchten vanaf Groningen Airport Eelde worden uitgevoerd met een Boeing 737.
Groningen Airport Eelde is blij met de snelle oplossing die BBI Travel en Transavia hebben gevonden.
´We zijn blij met de terugkeer van Transavia op onze noordelijke luchthaven en waarderen de inspanningen van BBI Travel om deze prachtige winterbestemming door te zetten vanaf Groningen Airport Eelde´, zegt Jonas van Dorp, Head of Aviation Marketing & Development.
´Net als BBI Travel blijven wij geloven in de kleinschaligheid van onze luchthaven en in deze unieke reisbestemming. Wij zien uit naar de eerste vertrekkende passagiers vanaf Eelde naar Scandinavian Mountains Airport.´
Deze bestemming op de grens tussen Noorwegen en Zweden is een veelzijdige sneeuwbestemming voor wintersport in de grootste skigebieden van Noorwegen (Trysil) en Zweden (Sälen) of andere winterreizen met husky- en sneeuwscooteravonturen.
We hadden de eerste vluchten al vol zitten, toen we over het faillissement van Great Dane hoorden´, zegt Van der Kooi (BBI Travel).
‘Aan alles merken we de populariteit van deze bestemming met vertrek vanaf Groningen. De toestellen van Transavia zijn groter, dus we kunnen nu gewoon doorverkopen. De donderdag-vluchten komen helaas te vervallen, maar voor vertrek op zondag hebben we nu een goed alternatief gevonden. Er wordt onderzocht of het ook mogelijk is om passagiers vanaf Schiphol te laten opstappen.’
Iedereen die de vlucht als onderdeel van een pakketreis boekt, parkeert gratis op Groningen Airport Eelde en mag bovendien naast 20 kilo bagage ook een set ski’s gratis meenemen.
Luc Visser, partnermanager Transavia, kent de Noord-Europese bestemmingen goed en is trots om in deze post-covid tijden BBI Travel een alternatief te kunnen bieden.
‘Noord -Europa is een regio die steeds populairder wordt als winter(sport)bestemming. Toen wij lazen over de perikelen waarmee BBI Travel worstelde, hebben we contact gezocht om deze bestemming op te nemen in ons vliegschema. Met het toevoegen van deze nieuwe bestemming wordt ons aanbod naar het hoge Noorden nog completer.’
De vluchten vanaf Groningen naar Scandinavian Mountains gaan 19 december van start. De operatie duurt tot en met 13 maart. Er wordt gevlogen op zondag.