
De toerismesector in Portugal wordt als gevolg van de coronacrisis teruggeworpen naar het niveau van begin jaren 90. Het aantal overnachtingen daalde vorig jaar met 63 procent tot 26 miljoen.
Een lager aantal werd voor het laatst geregistreerd in 1993, toen 23,6 miljoen overnachtingen werden geteld.
Dat meldt het Duitse persbureau dpa op basis van cijfers van het nationale statistiekbureau INE in Lissabon.
Het aantal toeristen daalde met 61,2 procent tot 10,5 miljoen. Volgens het statistiekbureau was de teruggang in overnachtingen van buitenlandse gasten nog groter. Deze daalde met driekwart (74,9 procent) naar 12,3 miljoen.
De toeristenindustrie is belangrijk voor de economie van Portugal. In 2019 was toerisme goed voor een bijdrage van 8,7 procent aan het bruto binnenlands product van Portugal. Het land telt 10,3 miljoen inwoners.
Vorige week werd al bekend dat de toerismesector in Spanje door de coronacrisis is teruggevallen naar het niveau van het jaren 60, met vorig jaar voor het eerst sinds 1969 minder dan 20 miljoen buitenlandse bezoekers. (Foto Shutterstock).