
De minister van Toerisme van de Balearen maakt zich geen zorgen om de boekingsachterstand vanuit Duitsland. Het aantal bezoekers uit eigen land neemt volgens hem fors toe en zorgt voor compensatie. Wel wil de minister het zogeheten zuiptoerisme op Mallorca de kop indrukken. Dat meldt het Duitse persbureau dpa.
Mallorca is al jaren de populairste bestemming van Duitse vakantiegangers. Dat ook de boekingen naar Mallorca dit jaar achterlopen, is een teken dat het uitgaand toerisme in Duitsland als geheel een moeilijk jaar doormaakt.
Het aantal Duitse bezoekers naar Mallorca en de rest van de Balearen zal dit seizoen circa 8 procent lager uitvallen dan vorig jaar. De nieuwe minister van Toerisme Iago Negueruela maakt zich echter geen zorgen. ‘Deze kleine teruggang na een aantal recordjaren is acceptabel’, zegt de minister, die juist meer toeristen uit Spanje verwacht.
De vraag van hoteliers om afschaffing van de in 2016 ingevoerde toeristenbelasting of ecotaks wees de minister van de hand. ‘Deze staat niet ter discussie.’
Negueruela benadrukte dat hij het zogeheten zuiptoerisme wil aanpakken. Op Mallorca zijn er twee probleemgebieden. De eerste is de Ballermann ten zuidoosten van hoofdstad Palma, die vooral door jonge Duitse toeristen wordt bezocht. De tweede is Magaluf, een populaire bestemming bij Britse jongeren ten westen van de hoofdstad.
‘We kunnen niet toelaten dat daar op elk moment van de dag alcohol tegen dumpprijzen wordt verkocht. Daarom moeten we aanbiedingen voor kroegentochten beperken, waaraan mensen deelnemen tot ze erbij neervallen. Zulk soort toerisme willen we niet.’