
Het cabinepersoneel van Ryanair, dat sinds eind juni in Spanje staakt voor betere arbeidsvoorwaarden, wil zijn stakingsacties met nog eens vijf maanden verlengen.
Lufthansa is niet de enige luchtvaartmaatschappij die momenteel met stakende werknemers te maken heeft. Dit geldt ook voor Ryanair. Het cabinepersoneel van de lowcost carrier in Spanje heeft aangekondigd de stakingen, die al sinds juni aan de gang zijn, met vijf maanden te verlengen.
Het Spaanse cabinepersoneel is van plan tussen 8 augustus 2022 en 7 januari 2023 elke week vier dagen te staken, van maandag tot donderdag.
De Ierse budgetmaatschappij houdt zich niet aan de Spaanse wetgeving en weigert ook te onderhandelen, zeggen de vakbonden.
Het cabinepersoneel eist de naleving van ‘fundamentele arbeidsrechten’, zoals per jaar 22 werkdagen vakantie, naleving van wettelijke regels ten aanzien van gezondheid en veiligheid op het werk en een loonsverhoging tot het niveau van vóór de coronacrisis.
Het cabinepersoneel van Ryanair heeft sinds 24 juni al 17 keer het werk neergelegd. Donderdag is stakingsdag nummer 18.
Deze stakingen hebben geleid tot de annulering van in totaal circa 300 vluchten en ongeveer 3.000 vertragingen, meldt het Duitse dpa.
Diverse luchthavens worden door de stakingen bij Ryanair getroffen: naast Madrid, Barcelona en Mallorca ook Malaga, Sevilla, Alicante, Valencia, Girona, Ibiza en Santiago de Compostela.
In de Spaanse wetgeving is de verplichting vastgelegd dat tijdens stakingen een ‘minimale dienstverlening’ moet worden gehandhaafd. Dat betekent dat slechts een – vaak betrekkelijk klein – deel van de vluchten mag worden geannuleerd. (Foto Shutterstock).