
Onder de naam GreenCityTrip.nl rijdt er vanaf 15 oktober dit jaar een nieuwe slaaptrein vanuit Nederland naar diverse Europese steden. Deze trein, met 700 bedden, gaat tweemaal per week rijden naar populaire bestemmingen als Praag, Wenen, Venetië, Innsbruck, Verona en Milaan.
Initiatiefnemer is Flywise, dat bekend is geworden als de leverancier achter de verrassingsreizen van onder andere Kruidvat, Albert Heijn en Hema.
De vraag naar een duurzaam alternatief voor vliegtuigen groeit, zeggen initiatiefnemers Hessel Winkelman en Maarten Bastian.
De vraag naar een duurzaam alternatief voor vliegreizen is volgens hen groot. ‘En corona heeft de interesse voor slaaptreinen verder aangewakkerd. Zeker als het gaat om bestemmingen die goed bereikbaar zijn per trein. Als city-tripper kun je in de avond vertrekken vanuit Breda, Rotterdam, Den Haag, Amsterdam, Utrecht of Arnhem. En de volgende ochtend kom je uitgerust aan op de bestemming; in hartje centrum, zonder wachtrijen op luchthavens en je hebt slapend ‘gewerkt’ aan het milieu’, zegt mede-eigenaar Hessel Winkelman, die toevoegt: ‘Wist je dat je 700 kilogram CO2 bespaart?’
‘Met onze eigen trein bieden we stedentrips aan naar fantastische Europese steden, inclusief een hotel op bestemming. En als ANVR- en SGR-reisonderneming heeft de reiziger alle zekerheid en garantie’, zegt mede-eigenaar Maarten Bastian.
‘De trein blijft trouwens staan op de bestemming, zodat de city-tripper ook hier de garantie heeft dat hij weer veilig terug kan reizen naar Nederland.’
GreenCityTrip.nl biedt 5-daagse stedentrips aan inclusief slaaptrein en hotel vanaf 199 euro per persoon. Het ondernemers-duo zegt daarmee de concurrentie aan te gaan met de luchtvaart.