
Er komt mogelijk een ‘reisbubbel’ tussen Nieuw-Zeeland en Australië. Dat betekent dat inwoners van beide landen heen en weer kunnen reizen zonder twee weken in quarantaine te moeten.
De Nieuw-Zeelandse premier Jacinda Ardern heeft het plan maandag toegelicht, meldt de NOS.
Het is de bedoeling dat de reisbubbel in het eerste kwartaal van volgend jaar wordt ingevoerd. De Australische regering moet het plan nog goedkeuren. De Australiërs staan ervoor open, maar stellen wel als voorwaarde dat het aantal besmettingen niet oploopt.
Het besluit van Nieuw-Zeeland om een reisbubbel toe te staan volgt op het besluit van de Australische deelstaat Queensland om de grens met het buurland open te stellen.
Nieuw-Zeeland werd zoals vrijwel alle landen op de wereld geteisterd door de coronapandemie, maar dankzij een streng beleid wist het land de schade te beperken. (Foto Shutterstock)
