
Het toestel van Sriwijaya Air, dat in januari crashte bij Indonesië, had een probleem met de bediening van de motoren. Het vliegtuig zwenkte op ongeveer drie kilometer hoogte plotseling naar links en stortte in de Javazee. Dat melden onderzoekers woensdag.
Bij het ongeval kwamen alle 62 inzittenden om het leven.
Indonesische veiligheidsautoriteiten spreken over een probleem bij het systeem waarmee de motoren worden bediend. Een van de hendels bewoog naar achteren, waardoor de stuwkracht van een motor verminderde. Een tweede hendel leek juist vast te zitten.
Naar de oorzaak hiervan wordt nader onderzoek gedaan, schrijft NU.nl.
Het toestel, een 26 jaar oude Boeing 737-500, crashte enkele minuten na het opstijgen. Reddingswerkers hebben na de ramp een van de zwarte dozen gevonden. Deze bevat informatie uit de instrumenten van het toestel.
Een tweede zwarte doos met geluiden uit de cockpit is nog spoorloos. Die informatie zou volgens de onderzoekers meer duidelijkheid kunnen geven over wat er precies is misgegaan. (Foto Shutterstock).