
Duitsland is nog steeds de populairste buitenlandse bestemming voor Nederlanders. Tegelijk is Nederland met grote afstand de belangrijkste markt voor het Duits inkomend toerisme.
Dat bleek opnieuw uit cijfers die het Duits Verkeersbureau dinsdag bekendmaakte bij de start van de jaarlijkse Reismarkt Duitsland.
In boekjaar 2024 waren Nederlandse vakantiegangers goed voor 11,9 miljoen overnachtingen in Duitsland. Op de tweede plaats volgt de VS, op ruime afstand met 7,2 overnachtingen. Plaats drie wordt bezet door Zwitserland met 6,9 miljoen overnachtingen.
In totaal waren er vorig naar 85,3 miljoen overnachtingen van buitenlanders in Duitsland.

De populaire jaarlijkse Reismarkt, die plaatsvond in het Hyatt Regency Amsterdam, telde een kleine 30 aanbieders uit Duitsland en circa 60 bezoekers (reisagenten/touroperators) uit Nederland. Het jaarlijkse event was als altijd goed georganiseerd, met een uitgebreide presentatie, lunch en veel tijd voor ‘kopers en verkopers’ om elkaar te spreken, contacten te leggen of te vernieuwen. Een afsluitende quiz met mooie prijzenpot en netwerkborrel maakten de dag compleet.
Voor komend jaar heeft het Duits verkeersbureau (Deutschen Zentrale für Tourismus, DZT) veel thema’s op de toeristische agenda staan. Daaronder de globale campagne City Life, die inspeelt op de populariteit van stedentrips. Zo bezoekt 44 procent van de Nederlanders Duitsland voor een citytrip.
Later meer in TravMagazine.
Foto geheel boven: Het team van het Duits verkeersbureau in Nederland (vlnr): Michaela Klare, Alexandra Johnen en Charlotte Tol-Weber (Foto’s TravMagazine/Theo de Reus).
Geef een reactie