
Na de aanslag op de luchthaven Atatürk bij Istanbul heeft het ministerie van buitenlandse zaken het reisadvies voor Turkije aangepast. Reizigers worden opgeroepen de ontwikkelingen zelf te volgen en contact te houden met hun reisorganisatie of airline.
Het ministerie meldt al langer op de eigen website dat voor het hele land een verhoogd risico geldt op terroristische aanslagen.
Voor zover nu bekend hebben drie terroristen zich dinsdagavond opgeblazen in de internationale vertrekhal van de Turkse luchthaven. Hierbij zijn naast de 3 daders 36 doden gevallen en raakten 147 mensen gewond. Volgens getuigen hebben de drie terroristen zichzelf opgeblazen nadat ze waren tegengehouden bij de veiligheidscontrole.
De vertrekkende vluchten vanaf de luchthaven zijn geannuleerd. Een KLM-toestel dat onderweg was naar de Turkse luchthaven is teruggekeerd naar Amsterdam.