
Op Brussels Airport is een mobiel laboratorium voor het analyseren van coronatests in gebruik genomen.
Dankzij dit laboratorium kunnen de stalen die in het Test Centre genomen worden, meteen ter plaatse, en dus nog sneller, geanalyseerd worden.
Er zijn nu ook sneltests mogelijk waarbij het resultaat al binnen vier uur beschikbaar is. Sinds de opening van het Test Centre op 14 september hebben al meer dan 7.000 passagiers zich laten testen op Brussels Airport.
Inmiddels is nu ook het laboratorium op de luchthaven operationeel.
De resultaten van de PCR-tests worden vanaf nu ter plaatse verwerkt, wat ervoor zorgt dat passagiers nog sneller hun resultaat ontvangen (binnen gemiddeld 9 uur, maximaal 24 uur).
Dankzij het laboratorium ter plaatse zijn nu ook PCR-sneltests mogelijk waarbij het resultaat al binnen vier uur beschikbaar is. Dat is vooral nuttig voor vertrekkende passagiers die een negatief testcertificaat nodig hebben om naar een bepaalde bestemming te reizen.
Sinds begin oktober moeten passagiers die terugkeren uit een rode zone niet langer meteen na aankomst getest worden maar pas na vijf dagen. Zij blijven welkom in het Test Centre op Brussels Airport met hun activatiecode. Ook wie niet reist, maar zich moet laten testen in het kader van de contact tracing, of een voorschrift heeft van een arts, kan in dit Test Centre terecht, net zoals de piloten en het boordpersoneel van de luchtvaartmaatschappijen en het personeel dat op de luchthaven werkt. (Foto Brussels Airport).
