
Het kabinet hoopt dat Nederlanders deze zomer weer volop op vliegvakantie kunnen, maar wel op een veilige manier. Dat is niet makkelijk, zegt minister Cora van Nieuwenhuizen (Infrastructuur en Waterstaat). ‘Maar we zijn alles aan het verkennen om het toch weer mogelijk te maken.’
‘We zijn als kabinet aan het kijken, samen met de reisbranche, hoe je dat op veilige manieren kunt doen’, zegt Van Nieuwenhuizen tegen de Telegraaf. Er worden proeven voorbereid, zoals nu ook voor evenementen gebeurt, aldus de minister, die daarmee zonder de term te noemen verwijst naar de Vakantiefieldlabs, die eerder deze week in het nieuws waren.
Volgens de minister is een aantal zaken heel belangrijk. ‘Heel goed monitoren, aan de voorkant testen, na afloop testen, zorgen dat de quarantaine goed wordt nageleefd.’
Er wordt ook gekeken naar de mogelijkheid om mensen op vakantie te laten gaan onder voorwaarde dat ze het resort op de bestemming niet verlaten.
Dat er weer gevlogen en gereisd kan worden, is volgens Van Nieuwenhuizen van groot belang, citeert de krant. ‘Voor de reisbranche zelf, die het water natuurlijk echt aan de lippen staat, maar ook voor mensen die snakken naar een vakantie.’ (Foto ministerie van Infrastructuur en Waterstaat/Hugo de Vries).