
Door de recente samenvoeging van Buro Scanbrit en Voigt Travel ontstaat een gezamenlijke onderneming met een omzet van 55 miljoen euro en circa 45.000 passagiers.
Dat zegt het management van de nieuw ontstane groep in een interview met TravMagazine.
Eind november werd bekend dat Stena Line Travel Group, onderdeel van ferrymaatschappij Stena Line en eigenaar van Buro Scanbrit, 100 procent van de aandelen van het Nederlandse Voigt Travel had gekocht.
Stena Line Travel Group nam de aandelen over van investeerder Karmijn Kapitaal en van het management van Voigt Travel Holding, te weten Cees van den Bosch en Marloes Meijer.
Met de stap ontstaat een krachtenbundeling van Scandinavische reisbedrijven. Buro Scanbrit, Voigt Travel, diens zusteronderneming Scandinavian Wintersports en het Finse Ruka Safaris (beide behoorden al tot Voigt Travel, red.) zijn nu allemaal onderdeel van het Zweedse Stena Line Travel Group.
Anders gezegd: hiermee zijn de voormalige concurrenten opeens collega’s onder hetzelfde Zweedse moederbedrijf.
´We behoren nu in de Benelux tot de grootste Scandinavië-specialisten. In Europa zijn we de nummer 3 op Scandinavië’, zegt Cees van den Bosch (Voigt Travel), die in de nieuwe situatie country-manager Nederland wordt voor alle labels: Voigt Travel, Buro Scanbrit, Scandinavian Wintersports en Ruka Safaris.
Paula Chaudron, tot voor kort General Manager van Buro Scanbrit, gaat in de nieuwe situatie aan de slag als Head of Product & Integration. Op haar rust de taak om enerzijds te zorgen voor een onderscheidend product voor de verschillende merken en tegelijk waar nodig te zorgen voor integratie van de bedrijfsactiviteiten.
Zij wordt als General Manager van Buro Scanbrit opgevolgd door Sander Geleedst, die al langer bij Buro Scanbrit werkt, het laatst in de functie van Marketing Manager & Sales. Geleedst begon in 1998 als stagiair bij Buro Scanbrit en kwam in 2015 na een onderbreking van zes jaar terug bij het bedrijf.
Marloes Meijer blijft als Managing Director bij Voigt Travel betrokken. Zij werkt dit jaar 10 jaar bij Voigt Travel.
Buro Scanbrit en Voigt Travel blijven gevestigd op hun huidige locaties: Buro Scanbrit in het zuidoosten van Amsterdam en Voigt Travel in Naarden.
Gevraagd naar de plannen voor de korte termijn, zegt Geleedst: ‘We willen een innovatieslag maken. Buro Scanbrit heeft een complex boekingsproces met veel handmatig werk. We willen het boekingsproces moeiteloos maken voor de agent en de klant, en efficiënter voor onszelf.’
Cees van den Bosch, naast country-manager Nederland tevens voormalig aandeelhouder van Voigt Travel, wil met de samenvoeging zijn Europese ambities waarmaken. ‘Het is altijd mijn droom geweest om een Scandinavië-specialist in heel Europa uit te rollen. Dit is ook de ambitie van Stena Line Travel Group, zodat het nu ook mogelijk is om me daar 100 procent op te richten.’
Binnenkort meer achtergronden in TravMagazine.
Foto: Het nieuwe managementteam van Buro Scanbrit/Voigt Travel (vlnr): Marloes Meijer, Cees van den Bosch, Paula Chaudron en Sander Geleedst.