
Nog voordat er een meter is gevlogen vanaf Schiphol is er vanuit de Nederlandse reissector al veel belangstelling voor nieuwkomer JetBlue. Dat bleek tijdens een uitverkochte presentatie in Singer Laren, met 60 reisprofessionals.
Aangezien Boston een van de bestemmingen vanaf Amsterdam is, kregen de bezoekers een uitgebreide high-tea geserveerd. Dat was een link naar de Boston Tea Party, die op 16 december 1773 in Boston plaatsvond. Uit protest tegen de belasting op thee gooiden de kolonisten enkele honderden kisten thee uit een Brits schip in het water. Dit was de eerste grote daad van verzet tegen de Britse overheersing.
Behalve dit bekende historische feit heeft de regio in het noordoosten van de VS de bezoeker veel te bieden, vertelden Rianne van der Linden en Hanny Fluit namens New England. Deze regio omvat de staten Connecticut, Maine, Massachusetts, New Hampshire, Rhode Island en Vermont.
Foto: Rianne van der Linden en Hanny Fluit (New England).
Als toerist kun je per auto in 20 uur alle zes staten bezoeken, maar de gemiddelde bezoeker zal meer tijd willen nemen. Het advies is in twee weken een route van 1.900 kilometer af te leggen langs de hoogtepunten van de regio.
En die zijn er voldoende, zoals Martha’s Vineyard, een eiland voor de kust dat vroeger bekend was van de walvisvaart en tegenwoordig een populaire bestemming is voor toeristen. De regio New England is uitgestrekt, biedt veel natuur en is dunbevolkt. Zo heeft New Hampshire de omvang van half Nederland met slechts 1,4 miljoen inwoners.
Boston en New York zijn de aanvlieghavens voor een bezoek aan New England. En dat zijn precies de luchthavens die JetBlue met ingang van eind augustus en half september vanaf Schiphol gaat aanvliegen.
JetBlue start op 30 augustus met dagelijkse vluchten tussen Schiphol en New York JFK, gevolgd door dagelijkse vluchten naar Boston op 20 september.
Foto: Soyay Lopez en André van der Sluis van JetBlue.
JetBlue pakt de zaken anders aan dan traditionele airlines, stelde André van der Sluis, senior salesmanager van JetBlue voor de Benelux. ‘Het gaat om de mens, vliegen moet weer leuk worden.’
JetBlue, opgericht in 2000, telt inmiddels ruim 100 bestemmingen. Op Amsterdam wordt gevlogen met twee nieuwe toestellen: de A321 Neo LR, een narrow body toestel met één gangpad. Aan boord zijn 138 stoelen, onderverdeeld in drie klassen: Core (Economy) met 90 stoelen, Even More Space (24 stoelen) en Mint (Businessclass) met 24 stoelen.
Van der Sluis: ‘JetBlue is geen lowcost maatschappij, maar low fare, met veel extra toegevoegde waarde tegen een laag tarief.’
Foto: Manon Weiss (Little America) won een ticket naar Boston.