
Corendon en Sunscreen Bidco, het moederbedrijf van Sunweb, treffen elkaar op woensdag 16 juni opnieuw voor de rechter. Op die datum dient het hoger beroep dat Corendon heeft ingesteld om de overname door Sunscreen Bidco/Sunweb juridisch af te dwingen.
Begin december vorig jaar bepaalde de voorzieningenrechter in Amsterdam dat Sunscreen Bidco vooralsnog Corendon niet hoefde over te nemen, zoals eerder wel was overeengekomen.
De twee bedrijven sloten in december 2019 een overeenkomst over de verkoop van de aandelen door Corendon Holiday aan Sunscreen voor een bedrag van 146 miljoen euro. Eind oktober 2020 liet Sunscreen weten dat zij de overeenkomst opzegt.
Als reden werd aangegeven dat Corendon niet aan alle opschortende voorwaarden van de overeenkomst had voldaan. Corendon stapte daarop naar de rechter. Volgens het bedrijf zijn wel degelijk alle afspraken in de overeenkomst nagekomen en wil Sunscreen in werkelijkheid onder de deal uit vanwege de coronacrisis en de grote impact daarvan op de reisbranche.
Voor de rechter eiste Corendon dat Sunscreen alsnog zou worden verplicht om mee te werken aan levering van de aandelen en betaling van de koopprijs.
In kort geding wees de voorzieningenrechter de eis van Corendon begin december 2020 af.
De rechter achtte het weliswaar voldoende aannemelijk dat Corendon in een bodemprocedure gelijk zou krijgen, toch werd de eis in de spoedprocedure afgewezen.
Sunscreen had aangevoerd dat een afgedwongen overname mogelijk tot haar faillissement zou leiden. De rechtbank wilde daar zijn vingers niet aan branden. ‘Het is niet zeker dat de soep zo heet gegeten wordt, maar het kan ook niet worden uitgesloten’, stelde de rechtbank in een toelichting op het vonnis. Wanneer de eis wel zou worden toegewezen, dan zouden de gevolgen volgens de rechtbank ‘bijzonder verstrekkend en mogelijk onomkeerbaar’ zijn.
De rechter droeg beide partijen op om de tafel te gaan zitten.
Corendon legde zich niet bij de uitspraak neer en tekende hoger beroep aan. Aanvankelijk wilde het bedrijf dat doen via een spoedappèl, zoals een hoger beroep bij kort geding wordt genoemd, maar daarvoor vond de rechtbank de zaak kennelijk niet spoedeisend genoeg.
Het ‘gewone’ hoger beroep dient nu op 16 juni. (Foto Nils van Houts/TravMagazine).