
Ook de komende meivakantie vertrekken weer veel Nederlanders vanaf Duitse luchthavens. Doordat de vakantieperiodes niet synchroon lopen profiteren veel reizigers van goedkope tickets. ‘Vooral mensen in de oostelijke provincies en Limburg kijken over de grens’, zegt online marketeer Joep Kelder van Prijsvrij.nl.
De online reisaanbieder ziet het aantal Duitse vertrekken (Düsseldorf en Keulen) in de meivakantie uitschieters vertonen naar 55 procent, in plaats van de gemiddelde 19 procent. ‘Vooral de Canarische Eilanden, de Balearen en Egypte doen het goed. Zonzeker en relatief dicht bij huis.’
De prijsverschillen in Duitsland kunnen voor vliegtickets oplopen tot honderden euro’s. Ook Duitse touroperators bieden voordelige tarieven.