
De ANVR verwacht niet dat de systematiek van reisadviezen deze week nog wordt aangepast.
De ANVR zegt in overleg te blijven met Buitenlandse Zaken over de aanpassing van de systematiek van de reisadviezen voor landen buiten Europa. Daarbij gaat het om de huidige generieke oranje reisadviezen om te zetten naar maatwerk; dus aanpassen naar een individueel reisadvies per land.
´Buitenlandse Zaken heeft de ANVR laten weten hier achter te staan en hieraan invulling te willen geven, maar heeft nog (extra) tijd nodig om een gedegen systematiek neer te leggen, omdat ook zij afhankelijk is van diverse gremia bij de overheid. Ook Economische Zaken staat hier achter´, zegt ANVR/voorman Frank Oostdam.
´Wij hebben natuurlijk baat bij een gedegen systematiek, maar vinden het jammer dat BuZa nog geen termijn kan geven waarop een en ander kan worden doorgevoerd.
Reizigers, en vooral de 85 procent gevaccineerde Nederlanders, willen heel graag reizen, zoals ook al bleek tijdens de herfstvakantie, en reisorganisaties kunnen inmiddels ook tal van reizen veilig en verantwoord uitvoeren. De ANVR gaat er dan ook vanuit dat binnen enkele weken tal van intercontinentale landen op de kaart groen en geel zullen kleuren.´
Vorige week leek het er nog op dat het ministerie van Buitenlandse Zaken de systematiek van de reisadviezen eind deze week zou willen aanpassen. Een woordvoerder verklaarde toen tegen TravMagazine niet uit te sluiten dat de communicatie hierover komende vrijdagmiddag zou plaatsvinden, aansluitend op de wekelijkse ministerraad. (Foto Shutterstock).
En dat zal er voorlopig ook niet komen. Het kabinet is gewoon nu te druk bezig met andere zaken omdat het aantal besmettingen stijgt. Het is jammer voor de reiswereld maar soms denk ik dat de reisbranche in zijn eigen wereld leeft. We zien dat Rutte en de Jonge hoe ze de komende tijd de huidige nieuwe maatregelen moeten doordrukken bij de 2e. kamer, hoe ze aan het voorbereiden zijn dat ze mogelijk volgende week vrijdag strengere algemene maatregelen moeten nemen. Hoe ze worstelen met het maatschappelijk probleem van QR codes. Dan zijn reisadviezen momenteel wel een van de laagste prioriteiten die ze hebben.