
De Jong Intra Vakanties heeft al diverse klanten moeten bellen om te vertellen dat hun vakantie niet doorgaat. ‘We hebben een aantal venijnige dossiers van klanten die morgen zouden vertrekken en waarbij geen vlucht beschikbaar is’, zegt commercieel directeur Coby van Dongen.
Woensdag werd bekend dat Transavia op het laatste moment een aantal vluchten heeft geschrapt, waaronder vier vluchten vanuit Valencia en Malaga naar Eindhoven. Touroperators hebben echter al langer met het probleem van vluchtuitval te maken.
Bij de Jong Intra zijn twee medewerkers sinds woensdagochtend half acht bezig met dossiers van getroffen klanten die last minute niet terug kunnen komen of niet kunnen vertrekken.
‘Met dergelijke dossiers zijn we heel lang bezig om een oplossing te vinden en daar verdien je geen euro mee, Sterker, het kost alleen maar geld. Maar uiteraard doen we alles voor onze klant, want die is getroffen. We kijken zelfs op Skyscanner naar alternatieve vluchten, maar er is vaak niets beschikbaar.’
Van Dongen erkent dat ze als touroperator met de rug tegen de muur staat door de korte termijn annuleringen van Transavia. ‘En in het ergste geval moeten we klanten opbellen om te zeggen dat hun reis niet doorgaat, dat er geen alternatieve vlucht is. Ik heb er begrip voor dat Transavia met de vingers tussen de deur zit, maar dat geldt ook voor ons. En leg dat maar eens uit aan de klant.’