
Het toerisme in het Caribisch gebied herstelt zich goed na corona. Het aantal bezoekers uit Europa zit nu op ruim 80 procent van het niveau van 2019.
´Nederland is daarin een belangrijke markt en daarom zijn we hier´, verklaarde Florian Valmy-Devillers, directeur van de Caribbean Tourism Organisation (CTO) voor UK en Europa donderdagavond tijdens een presentatie in Amsterdam.
Als onderdeel van een roadshow door Europa deed de CTO donderdag als laatste Amsterdam aan. In Hotel-restaurant Droog presenteerden acht aanbieders van het Caribisch product hun luxe aanbod aan ruim 30 vertegenwoordigers vanuit de Nederlandse reisbranche, onder wie vooral reisagenten. De presentaties werden afgesloten met een diner en verloting.
De aanbieders waren Bahamas Tourist Office, Belize Tourist Board, Bucuti & Tara Beach Resort, Cayman Islands Department of Tourism, Golden Rock Dive and Nature Resort, Jamaica Tourist Board, Marriott International en de Saint Lucia Tourism Authority.
In hun presentaties toonden de CTO-partners niet alleen hun bestemmingen en luxe resorts, maar gaven zij ook antwoorden op veel gestelde vragen als: hoe kom je er? In het geval van de Caribbean vanuit Nederland vaak via een vlucht via Londen of de VS.
Hans van Wamel van het verkeersbureau van Jamaica liet weten dat Jamaica 175 bijzonderheden heeft om te bezoeken. ‘Stel dat je 14 dagen gaat en je kunt twee bezienswaardigheden per dag bezoeken, dat moet je nog zeker vijf of zes keer terug.’
Foto: de deelnemers aan de Caribbean Workshop, met vierde van links Florian Valmy-Devillers.