
BBI Travel vliegt komende winter vanaf Groningen Airport Eelde naar Scandinavian Mountains, op de grens tussen Noorwegen en Zweden.
Luchtvaartmaatschappij Great Dane Airlines voert de vluchten uit. De eerste vlucht staat gepland voor 19 december 2021. De vluchten worden wekelijks uitgevoerd op de zondag. In het hoogseizoen wordt er ook op donderdagen gevlogen.
Aanvankelijk bood BBI Travel ook afgelopen winter vluchten aan naar Scandinavian Mountains. Vanwege de reisrestricties die golden vanwege Covid-19 heeft de touroperator toen besloten de vluchten uit te stellen.
Vloot
De keuze voor Great Dane Airlines ging voor BBI Travel niet over één nacht ijs, maar de goede service en Scandinavische mentaliteit bij Great Dane Airlines, gaven samen met het vliegtuigtype de doorslag, zegt directeur Henk van der Kooi.
‘Great Dane Airlines vliegt met moderne toestellen van het type Embraer 195, die plaats bieden aan 118 passagiers en die passen bij de verantwoorde en duurzame wijze waarop BBI Travel wil opereren.’
Groningen Airport Eelde is enthousiast over de plannen van BBI Travel, zegt Jonas van Dorp, Head of Aviation Marketing & Development.
‘We zijn blij met de vervolgstap van BBI Travel om deze prachtige winterbestemming door te zetten vanaf Groningen. Net als BBI Travel blijven wij geloven in de kleinschaligheid van onze luchthaven en deze unieke reisbestemming. Wij heten Great Dane Airlines welkom op Eelde.’
Avonturen
Scandinavian Mountains, op de grens tussen Noorwegen en Zweden, is een veelzijdige sneeuwbestemming voor wintersport in de grootste skigebieden van Noorwegen (Trysil) en Zweden (Sälen) of andere winterreizen met husky- en sneeuwscooteravonturen.
De vluchten worden in bepaalde periodes twee keer per week aangeboden, waardoor ook een lang weekend of een midweek mogelijk is.
‘Bij de lancering, vorig jaar, merkten we de populariteit van de bestemming en het vertrek vanaf Groningen Airport Eelde’, zegt Henk van der Kooi.
‘Een deel van de passagiers, die we vanwege corona moesten annuleren, boekten hun reis al om naar komend jaar. Andere passagiers ontvingen op grond van de BBI Travel Covid-belofte de door hen betaalde gelden terug. Nu kan men opnieuw boeken vanaf Groningen Airport.’
BBI Travel verkoopt zowel direct als via reisagenten.
Iedereen die de vlucht als onderdeel van een pakketreis boekt, parkeert gratis op Groningen Airport Eelde en mag bovendien naast 20 kilo bagage ook een set ski’s gratis meenemen.
Karina Suhr Holm, sales-manager van Great Dane Airlines, kent de bestemming ook goed en is trots om de ‘winteravonturen expres’, zoals ze de route zelf omschrijft, te mogen gaan uitvoeren.
‘Ook onder Denen is deze regio een erg populaire wintersportbestemming en wij geloven dat ook Nederlanders zich door de Scandinavische winterkoorts laten besmetten. Wij zullen zorgen voor een ongecompliceerde en comfortabele reis ernaartoe.’ (Foto’s BBI Travel).