
Kapen Britse vakantiegangers de beschikbare hotelkamers op populaire zonbestemmingen weg voor de neus van reizigers uit landen waar nog geen perspectief op reizen is? Dat is de zorg van touroperators in Duitsland, die wordt gedeeld door Arjan Kers, topman van TUI Nederland.
Wie van mening is dat Duitsers geen gevoel voor humor hebben, moet de Bild Zeitung van donderdag erbij pakken. Daarin is een foto van een halve pagina te zien, met een rij zonnebedjes in een hoteltuin die stuk voor stuk zijn voorzien van handdoeken in de kleuren van de Britse vlag. Een vakantieganger is net bezig het laatste bedje van een handdoek te voorzien met de tekst ‘gereserveerd’.
De kop van het artikel laat niets te raden over: nemen de Engelsen ons nu de laatste ligbedjes op Mallorca af?
De Duitse krant speelt met gevoel voor sentiment in op de actualiteit, in de wetenschap dat Mallorca (‘Malle’) de populairste vakantiebestemming van Duitsers is.
Nadat de Britse premier Johnson eerder deze week de weg uit de lockdown beschreef, besloten Britse vakantiegangers massaal hun zomervakantie vast te leggen. Na 17 mei is er meer perspectief voor buitenlandse reizen.
TUI UK boekte van de ene op de andere dag vijf keer zo veel pakketreizen naar populaire bestemmingen rond de Middellandse Zee. Net als in Duitsland is ook bij de Britten het vakantie-eiland Mallorca een populaire bestemming.
‘Eerst lopen de Britten in de race om het vaccineren mijlenver voorop, nu willen ze ook nog onze hotelkamers, ligbedjes bij het zwembad en onze plaatsen bij het ontbijt afpakken’, schrijft de krant.
Deskundigen waarschuwen al: onafhankelijke hoteliers in Spanje geven misschien de voorkeur aan de Engelsen, die bereid zijn om pakketreizen te boeken. In feite hebben Duitse touroperators in veel hotels alleen kamers afgeblokt, maar nog niet bindend gekocht.
De hotels konden deze kamers nu aan Britse vakantiegangers toewijzen, in plaats van op boekingen uit Duitsland te wachten.
TUI Nederland
Arjan Kers, general manager van TUI Nederland, herkent het beeld. De situatie in Nederland is nog ernstiger dan in Duitsland.
‘Als de Nederlandse regering ons niet snel perspectief geeft, boeken de omliggende landen de bestemmingen vol en grijpen wij als Nederlandse reissector ernaast komende zomer.’
‘Poolse en Duitse reisorganisaties vliegen momenteel op verschillende winterzon- en verre bestemmingen. Zij hebben, net zoals de UK, een opstart voor de zomer bekendgemaakt, wat de boekingspiek in de omliggende landen heeft versneld’, zegt Kers.
‘In Nederland discussiëren we over het opstarten van corridors, misschien in april. Ik maak me zorgen dat als wij pas over twee maanden perspectief krijgen, er veel bestemmingen en accommodaties door de omliggende grote landen (UK en Duitsland) zijn volgeboekt en wij als Nederlandse reisorganisaties met lede ogen moeten toekijken. Met de consequentie dat we door onze leveranciers gedwongen worden ter plaatse garanties af te nemen om nog iets te bemachtigen.’ (Foto Shutterstock).