
De ANVR reageert positief op het nieuws dat Schiphol vanaf eind maart het passagiersplafond opheft.
´Dat geeft vertrouwen aan reizigers voor het boeken van vliegvakanties. Daarbij plaatsen we de kanttekening dat er nog veel werk verzet moet worden met de partners (Team Schiphol zoals zij dat zelf noemen) om ook de piekmomenten goed te kunnen opvangen. Die samenwerking is dit keer tijdig in werking gezet en de overleggen met alle partners zijn structureel en constructief´, zegt de ANVR.
Schiphol maakte woensdag bekend dat de luchthaven de beperking van het aantal reizigers gaat opheffen. Vanwege personeelstekorten, vooral bij de beveiliging, kunnen er momenteel nog maximaal 50.000 mensen per dag vanaf de luchthaven vliegen.
Daar komt vanaf 26 maart verandering in. Voor de meivakantie verwacht Schiphol 70.000 reizigers per dag, zonder lange wachtrijen en geannuleerde vluchten.
Van de benodigde 850 extra beveiligers is inmiddels de helft geworven. Op die manier wil Schiphol tot een acceptabele werkdruk komen.
‘Dit is voor ons belangrijk omdat dit resulteert in een goede reiservaring voor de consument en daar zijn al onze leden bij gebaat’, zegt de ANVR
Samen met de luchtvaartmaatschappijen wordt nu gekeken hoe de werkwijze met de diverse afhandelingsbedrijven kan worden verbeterd om lange wachtrijen en vertragingen in de afhandeling te voorkomen.
Het besluit over de definitieve capaciteit voor de meivakantie wordt half februari genomen.
‘Elk volgend ijkmoment zal nieuwe stappen moeten laten zien en de voortgang moeten blijven tonen, maar de ANVR gaat er vanuit dat dit betekent dat de beelden van de lange wachtrijen zoals in 2022, niet terugkomen.’ (Foto Shutterstock).