
Naast het verkennen van de vrij onbekende regio Asturias, volop mogelijkheden om te netwerken en te genieten van de lokale keuken wil het ANVR-congres de deelnemers dit jaar bovenal inspireren en aanzetten tot denken en vooral ook doen.
Op donderdag 16 november, direct na aankomst, gaat Peter Ros in op de impact van digitalisering en de grote technologische ontwikkelingen in branches als de overheid, gezondheidszorg, onderwijs en het bedrijfsleven.
Daar doet Dean van Aswegen nog een schepje bovenop met data science en Artificial Intelligence (AI). Hij is gespecialiseerd in het implementeren van productieklare AI-toepassingen op het gebied van computervisie, robotica en generatieve AI. Zijn passie is om de nieuwe generatie te onderwijzen in hoe ze AI kunnen gebruiken in real-world toepassingen. ´Mindblowing maar absoluut bruikbaar voor ANVR leden en partners´, zegt de ANVR.
De vrijdagochtend wordt afgetrapt door Alex van Hooff, die is geboren en getogen in Burgers Zoo. Hij doet niets liever dan zijn bewondering voor de natuur overbrengen op anderen, vooral op bezoekers van het Arnhemse dierenpark, en waar mogelijk wil hij het gedrag van die bezoekers beïnvloeden. Daarnaast is hij betrokken bij een aantal natuurbeschermingsinitiatieven, zoals Future For Nature, de Stichting Lucie Burgers, de Prins Bernhard Leerstoel en de mangrovebossen in Belize.
De presentatie van de nieuwe visie van de ANVR over duurzamer toerisme, gepresenteerd door Frank Radstake, sluit hier naadloos op aan. Daarna wordt afgesloten met een panel/zaaldiscussie over duurzaamheid en hoe de branche dit samen moet gaan aanpakken.
De laatste dag van het congres staat in het teken van personal impact. Bas Hoogland was de ‘founding father’ van Landal GreenParks en werd uitgeroepen tot klantvriendelijkste directeur van Nederland. ´Hij deelt zijn geleerde lessen op enthousiaste wijze met zijn praktisch, toepasbaar en inspirerende verhaal. Hierin vind je een aantal zeer bruikbare tips en overdenkingen voor wie ‘klantgerichtheid’ serieus neemt´, meldt de ANVR.
Zoals gebruikelijk wordt het congres afgesloten met een vleugje humor. Filosoof en cabaretier Paul Smit speelt in op processen binnen een organisatie en haakt in op thema’s als samenwerking, innovatie, beïnvloeding, verandering en werkgeluk. Hij schreef 13 boeken over filosofie, psychologie en neurowetenschap, zoals ‘Je hoofd uit de wolken’ en ‘Morgen stop ik echt’.
Foto: Hotel de la Reconquista in Oviedo, een van de twee congreshotels.
Waar en wat?
Het ANVR-Congres in Asturias vindt plaats van 16 tot en met 19 november. De congresvlucht wordt verzorgd door Transavia. Meer details zijn te vinden op anvrcongres2023.nl.