
Airport Weeze heeft afgelopen week zijn 30 miljoenste passagier ontvangen sinds de opening van de luchthaven in mei 2003.
De mijlpaal werd bereikt in het jaar dat de Duitse grensluchthaven zijn 20-jarig bestaan viert.
De 30 miljoenste passagier is de Nederlandse Judith Tonissen uit de buurt van Nijmegen. Zij kreeg een warm welkom van vertegenwoordigers van de luchthaven, afhandelaar Serve2fly en Ryanair. Daarnaast kreeg zij twee vliegtickets van Ryanair cadeau. Ryanair, die al sinds 2003 op Weeze vliegt, biedt deze zomer 35 van de 40 bestemmingen vanaf Weeze aan.
´Het feit dat we al 30 miljoen passagiers hebben verwelkomd, toont aan hoezeer onze luchthaven is ingeburgerd´, zegt luchthavendirecteur Dr. Sebastian Papst.
´Onze klanten waarderen de voordelen van een stressvrije en goed bereikbare luchthaven en natuurlijk het aantrekkelijke vluchtaanbod van Ryanair en de andere luchtvaartmaatschappijen.´
Airport Weeze begon als burgerluchthaven op 1 mei 2003. In het eerste jaar vertrokken en landden er circa 200.000 passagiers. Toen de Ierse prijsvechter Ryanair in 2007 meerdere vliegtuigen op Weeze stationeerde, steeg het aantal passagiers snel.
Al in 2008 doorbrak de luchthaven de grens van een miljoen passagiers. In januari 2011 werd de 10 miljoenste passagier op Weeze geteld. In mei 2013 arriveerde de 15 miljoenste passagier. Twee jaar later werd de grens van 20 miljoen passagiers overschreden.
Foto: de 30 miljoenste passagier wordt verwelkomd op Airport Weeze (vlnr): Annika Ledeboer (Ryanair), Judith Tonissen & partner Edwin Engbersen en luchthavendirecteur Dr. Sebastian Papst (Foto Markus van Offern/Airport Weeze).