
Van alle sectoren in de zakelijke dienstverlening heeft de reisbranche in het tweede kwartaal van dit jaar de hardste klappen gekregen. De omzet van de reissector daalde met bijna 90 procent in vergelijking met het tweede kwartaal in 2019.
Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS).
Gemiddeld had de zakelijke dienstverlening in het tweede kwartaal van dit jaar te maken met een recordkrimp van ruim 18 procent.
Zoals gezegd kreeg de reisbranche tijdens de coronacrisis de hardste klappen, met een omzetdaling van 89,2 procent.
Naast de reissector werd onder andere de reclamebranche hard getroffen. Reclamemakers zagen hun gemiddelde omzet met bijna een derde afnemen.
Enkele branches deden het ondanks de coronacrisis relatief goed. De rechtskundige dienstverlening noteerde in het tweede kwartaal 2 procent meer omzet. Deze groei is wel lager dan in voorgaande kwartalen.
Bij de administratieve dienstverlening (accountancy, belastingadvisering en administratie) was de omzet in het tweede kwartaal slechts 1,9 procent lager. (Foto Shutterstock)

En dan als ZZP-er in de branche geen tegemoetkoming krijgen van de vaste lasten, omdat je officiële werkplek je eigen huis is (over de schamele 4% van je omzet waar uit van zou zijn gegaan)