
[three_fifth_last][/three_fifth_last]
De oranje reisadviezen van de laatste tijd maken het voor reisorganisaties lastig om deze zomer nog wat omzet te draaien met de verkoop van last minutes, ANVR-voorman Frank Oostdam verwacht dat de sector volgend jaar pas weer zal aantrekken en dat een derde van de bedrijven na de zomer failliet gaat.
Dat zegt hij tegen NU.nl.
‘Het was al een dramatisch seizoen voor de reisbranche. We hadden gehoopt dat we er deze zomer met last minutes nog wat van konden maken, maar dat gebeurt nu niet.’
Oostdam ziet dat de sector niet goed aantrekt en herhaalt zijn stellingname dat de meeste bedrijven dit jaar een omzet van 25 tot 30 procent van de normale situatie draaien.
Dat heeft grote gevolgen voor de bedrijven in de sector, zegt hij. ‘Geen enkel bedrijf kan een heel jaar zonder goede omzet, dus dit zorgt voor grote problemen. We worden sinds maart geconfronteerd met honderdduizenden annuleringen en met extra kosten om mensen te repatriëren. Ik denk dat na de zomer ongeveer een derde van alle bedrijven in de sector failliet zal gaan, en dat dus ook een derde van de werknemers in de sector zonder baan komt te zitten.’
