
TourRadar, een internationaal online reisbureau voor meerdaagse (avontuurlijke) rondreizen, haalt 50 miljoen dollar binnen om verder te kunnen groeien. De financieringsronde wordt geleid door TCV, een kapitaalverstrekker die eerder geld investeerde in bedrijven als Airbnb, Expedia en Netflix.
TourRadar werd in 2010 opgericht door de Australische broers Travis en Shawn Pittman. TourRadar is een online platform waar ruim 25.000 rondreizen van 600 touroperators worden aangeboden. Het bedrijf claimt de grootste online travel agent voor meerdaagse rondreizen te zijn. Omzetcijfers worden echter niet genoemd.
‘We verkopen geen pakketreis van twee weken naar de Middellandse Zee en ook geen dagexcursies’, zegt Travis Pittman, CEO van TourRadar en woonachtig in Wenen, tegen TravMagazine. ‘We bieden alleen meerdaagse rondreizen aan, met een gemiddelde lengte van 12 dagen, vaak met een avontuurlijke insteek en met de nadruk op beleving. Dit was het enige segment dat nog niet op grote schaal online werd aangeboden. Het is een segment dat websites als Booking.com en Expedia links laten liggen.’
TourRadar werkte in de eerste drie jaar van zijn bestaan met een business model gebaseerd op cost per click (cpc). Pas toen in 2013 een boekingsmachine werd toegevoegd en klanten daadwerkelijk op de website konden boeken, begon de grote groei. Sinds 2013 is ook Erik Blachford, voormalige CEO van Expedia, als investeerder aan het bedrijf verbonden. Blachford is als partner bij TCV nauw bij de nieuwe financiering betrokken.
TourRadar is in eerste instantie actief in de Engelstalige landen. Vanuit Wenen gaat Travis Pittman de uitrol naar de Duitstalige landen doen (Duitsland, Oostenrijk en Zwitserland).
Nederland komt voorlopig niet aan bod, zegt hij. ‘Nederland staat niet op onze prioriteitenlijst. Wie weet, ooit in de toekomst. Voorlopig hebben we in andere markten voldoende groeimogelijkheden.’
Foto: Travis Pittman, CEO van TourRadar.