
De ANWB is een pilot gestart met de verkoop van reizen in de ANWB-winkel in Alkmaar. Hierbij wordt samengewerkt met The Travel Club.
De ANWB-winkel in Alkmaar is recent verhuisd naar een nieuwe locatie. Hierbij is een reisbalie ingericht, die per toerbeurt wordt bemand door 12 ZRA’s van The Travel Club. Deze zijn alle 12 afkomstig uit de regio Alkmaar. De pilot wordt eind januari geëvalueerd, zegt Norbert Good, directeur van ANWB-dochter Fox Reizen, desgevraagd.
Afgelopen voorjaar liet Greet Locquet, directeur van ANWB Reizen, in TravMagazine al weten dat de ANWB opnieuw de reisverkoop in de eigen winkels wil terugbrengen, iets waarmee ANWB in 2012 was gestopt. Voor de hernieuwde reisverkoop in de winkels zocht Locquet samenwerking met een ZRA-organisatie.
Resultaat
De ANWB wil in geselecteerde winkels de eigen reislabels nadrukkelijker onder de aandacht van de consument brengen. Volgens Good is vooralsnog gekozen voor samenwerking met The Travel Club omdat dit de grootste ZRA-organisatie is met een landelijke dekking. De 12 ZRA’s gaan de ANWB-labels preferent verkopen.
‘Na afloop van de pilot in Alkmaar, eind januari, bekijken we de resultaten. Als die goed zijn, beginnen we een tweede pilot met 3 of 4 winkels erbij. Deze tweede pilot zal zes tot twaalf maanden duren.’
Volgens Good is het niet de bedoeling om in alle 67 ANWB-winkels een reisbalie in te richten. ‘We doen dat alleen in grotere plaatsen en in winkels met voldoende vierkante meters. Alkmaar was trouwens in het verleden al de winkel waar de meeste reizen werden verkocht. De ANWB-winkel in Maastricht was nummer 2.’
Jeannie Vincent, directeur van The Travel Club, laat weten blij te zijn met de pilot. ‘Ik vind het leuk dat we hierbij met de ANWB kunnen samenwerken.’
The Travel Club hield donderdag en vrijdag zijn leveranciersdagen in de Heerlickheijd van Ermelo, de drukste ooit, met ruim 200 van de aangesloten ZRA’s en 53 leveranciers.
Foto: Jeannie Vincent, directeur van The Travel Club/YourTravel.